در حال بارگذاری ...
 • علی سلیمی مدیرکل امور عشایر استان ایلام در گفت وگو با خبرنگار ما در ایلام گفت: در سیل فروردین ماه به حوزه عشایری استان ۳۰ میلیارد تومان خسارت وارد شد.

  وی افزود: از این مقدار خسارت سهم راه ها، زیرساخت عشایری ۲۱ میلیارد تومان بود که از این رقم ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بازگشایی جاده های عشایر ایلام اختصاص یافت.

  مدیرکل امور عشایر استان با بیان اینکه در سطح استان ۲۲۰۰ کیلومتر راه عشایری وجود دارد گفت:  از مهمترین فعالیت های عمده امور عشایری استان تعمیر، بازگشایی و مرمت راه های عشایری است.

  وی بیان کرد: ایلام چهاردهمین استان عشایری کشور است که عمدتاً شغل آنها دامداری و بعضاً کشاورزی است و در سطح استان به صورت کوچ نشینی امرار معاش می کنند.

  سلیمی یادآور شد: ۱۱ درصد جمعیت استان جامعه عشایر تشکیل می دهند و پنج درصد جمعیت عشایری کشور در استان ایلام است.

  به گفته وی، ۹ هزار و ۷۳۶ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر در قالب ۱۲ ایل و ۳۲ طایفه مستقل و در ۹۵ کانون توسعه عشایر ایلام مستقر هستند.

 • تازه های خبری

   
 • تخصیص ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های آب روستایی مانه و سملقان

  تخصیص ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های آب روستایی مانه و سملقان

  مدیر آب و فاضلاب روستایی مانه و سملقان گفت: مجموع اعتبارات مصوب صندوق توسعه ملی و کمیته برنامه ریزی این شهرستان برای اجرای طرح های آب روستایی ۴۵۰ میلیارد ریال است که تاکنون، حدود ۱۶۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.


  راه ارتباطی ۴۳۶ روستای دلفان باز شد

  راه ارتباطی ۴۳۶ روستای دلفان باز شد

  رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دلفان گفت: با تلاش عوامل راهداری راه ارتباطی ۴۳۶ روستای این شهرستان که بر اثر بارش برف و کولاک مسدود شده بود، باز شد.