در حال بارگذاری ...
 • بیش از ۲۸ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری از بیمه روستاییان و کشاورزان برخوردار هستند

  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارمحال و بختیاری از کسب رتبه نخست این استان در جذب بیمه شده طی سال گذشته خبر داد و گفت: تاکنون ۲۸ هزار و ۷۱۷ نفر در استان زیرپوشش این صندوق قرار گرفته اند.

  جعفر شاه بندی در نشست خبری به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: با این وجود جامعه هدف این صندوق ۱۶۳ هزار و ۵۱۳ نفر است که باید اقدامات بیشتری به ویژه در حوزه اطلاع رسانی برای جذب تمامی این افراد انجام گیرد.

  وی ادامه داد: جمعیت هدف مناطق روستایی استان ۹۶ هزار و ۹۸۵ نفر است که از این تعداد تاکنون ۲۶ هزار و ۲۷۸ نفر برای برخورداری از مزایای این بیمه ثبت نام کرده اند.

  شاه بندری، تعداد افراد هدف در مناطق شهری زیر ۲۰ هزار نفر استان را ۶۶ هزار و ۵۲۹ نفر اعلام کرد و گفت: از این جمعیت نیز تاکنون ۲ هزار و ۴۳۹ نفر زیرپوشش این بیمه قرار گرفته اند.

  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: بیش از ۲ هزار نفر نیز در استان مستمری بگیر این صندوق هستند.

  شاه بندری، با بیان اینکه فرایند ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کمتر از ۳۰ دقیقه زمان می برد، افزود: سهولت در ثبت نام، پرداخت اندک حق بیمه دست کم ماهانه ۲۷ هزار تومان و برخورداری از مزایای بازنشستگی با ۱۵ سال سابقه و ۶۵ سال سن از جمله ویژگی های این بیمه به شمار می رود.

  صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال ۱۳۸۴ در کشور تشکیل شد اما چون در آن زمان این صندوق تنها مختص به روستاییان و عشایر بود، مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ تصویب کرد تا این صندوق به ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز خدمات رسانی کند که این قانون در نهایت در سال ۱۳۹۵ به مرحله اجرا رسید.

  چهارمحال و بختیاری با بیش از ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارای ۳۵ درصد جمعیت روستایی است و به عنوان دومین استان عشایرنشین کشور ۱۲۶ هزار نفر از جمعیت عشایری کشور را به خود اختصاص داده است.