در حال بارگذاری ...
 • تفاهم نامه تأمین اراضی جهت توسعه محدوده مناطق روستایی ارس امضا شد

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از امضای تفاهم نامه مشترک همکاری با بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در زمینه تأمین اراضی برای توسعه محدوده مناطق روستایی محدوده ارس خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ما، محسن نریمان ظهر امروز در حاشیه نشست با مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه در راستای اجرای طرح اقدام ملی دولت برای عرضه مسکن و واگذاری رایگان اراضی از سوی سازمان منطقه آزاد ارس به بنیاد مسکن آذربایجان شرقی بمنظور حمایت از اقشار آسیب پذیر و ساکنان فاقد مسکن در روستاهای محدوده ارس امضا شد.

  نریمان افزود: بر اساس این تفاهم نامه ۴۴ قطعه زمین مجزا به مساحت حدود ۱ میلیون و ۴۶۵ هزار مترمربع شامل ۱۲ روستای محدوده ارس از سوی این سازمان جهت تحقق طرح اقدام ملی دولت برای تولید مسکن در اختیار بنیاد مسکن استان قرار گرفت.

  وی افزود: این ۱۲ روستا شامل روستای شجاع در محدوده جلفا، دو روستا در محدوده خدا آفرین و ۹ روستا در محدوده قلی بی گلو است.

  ️گفتنی است طرح اقدام ملی تأمین مسکن در اجرای اصل ۳۱ قانون اساسی و در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، داشتن مسکن متناسب با نیاز را حق هر فرد و خانواده ایرانی دانسته و تحقق سیاست های دولت در این زمینه و کمک به رفع بخشی از مشکل دسترسی به مسکن خانواده ها در استان ها و شهرستان ها است.