در حال بارگذاری ...
 • شاخص جمعیت برخوردار استان از آب آشامیدنی سالم ۷۵.۱۱ درصد است

  مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص جمعیت برخوردار استان از آب آشامیدنی سالم ۷۵.۱۱ درصد است.

  به گزارش خبرنگار ما، فیض الله پاسره در نشست با خبرنگاران، افزود: شاخص جمعیت برخوردار از آب آشامیدنی در کشور ۷۵.۹ و با ۷۵.۱۱ در استان ما نرخی بالاتر از میانگین کشوری را نشان می دهد.

  وی با اشاره به شکستگی های شبکه، ابراز داشت: عامل اصلی شکستگی ها در استان عدم مدیریت فشار، ضعف زوم بندی، مهندسی مسیر و در مناطقی فرسودگی شبکه است.

  پاسره با بیان اینکه در شهر یاسوج ۳۰۰۰۰ متر مکعب مخزن کم داریم، عنوان داشت: تحقق توسعه زیرساختی با توجه به توپوگرافی و وضعیت توسعه شهر یاسوج باید عملیاتی شود. علیرغم کمبود اعتبارات، رفع نواقص و بهبود کیفیت خدمات دهی محور فعالیت است.

  پاسره تصریح کرد: شرکت های آب و فاضلاب رسالت های تأمین و توزیع آب آشامیدنی سالم به عنوان عنصر حیات بخش را بر عهده دارند.

  پاسره هدر روی آب را یک موضوع مهم در مناطق مختلف استان دانست و اظهار کرد: بکارگیری ظرفیت های نوین با هدف کاهش هدر روی آب از هدفگذاری های انجام گرفته است.

  مدیرعامل آب و فاضلاب استان فرسودگی را از جمله چالش های شبکه های آبرسانی در برخی مناطق استان دانست و اظهار کرد: در راستای توسعه مجتمع های آبرسانی و ظرفیت دهی به توسعه شبکه از سال ۹۴ تاکنون، ۱۱۶ میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی به استان تخصیص داده شد.

  آبرسانی ۱۳۶ روستا با تانکر

  پاسره با بیان اینکه در حوزه آبرسانی روستایی از مجموع ۱۶۴۱ روستا، ۱۴۷۲ روستا از شبکه آبرسانی دارای منبع تأمین تا خطوط انتقال برخوردارند، ابراز داشت: همچنین ۱۳۶ روستا با توجه به توپوگرافی، عدم منبع تأمین آب و جمعیت مجموع روستاها که به زیر ۸۰۰۰ نفر می رسد، از طریق تانکر آبرسانی می شود.