در حال بارگذاری ...
 • ترمیم نهرها و زهکش های ۱۵ روستای کارون

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون گفت: ۷۰ کیلومتر از انهار و زهکش های این شهرستان لایروبی و ترمیم شد.

  به گزارش خبرنگار ما، جبار حمادی با تاکید بر لزوم ارتقای راندمان آبیاری توسط کشاورزان گفت: با توجه به سیل ۹۸ و تخریب اکثر کانال های آبیاری و زهکش ها و برای جلوگیری از توزیع نامناسب آب، عملیات لایروبی و ترمیم انهار و زهکش ها در شهرستان کارون آغاز شده است.

  وی افزود: مشکلات دسترسی آب برای پایین دست، به هم خوردن ساختار انهار، تصرف حریم و کندی جریان آب در انهار از دیگر مشکلاتی بود که به لایروبی و ترمیم انهار و زهکش ها نیاز داشت.
  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون ادامه داد: لایروبی و ترمیم انهار و زهکش ها از اواسط اردیبهشت ماه امسال در ۱۵ روستا آغاز شده است. ظرفیت عملیات اجرایی به طول ۷۰ کیلومتر است که تاکنون حدود ۴۰ کیلومتر آن انجام شده و پیش بینی می شود تا اواخر تیرماه به پایان برسد. اعتبار این طرح بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال و از محل اعتبارات سیل (ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) تامین شده است.

  وی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح، کسب حداکثر آمادگی در فصل آبیاری پیش رو و استحصال حجم بیشتر آب، جلوگیری از نشت و تبخیر آب، تسریع و تسهیل انتقال آب، بالا بردن راندمان آبیاری و جلوگیری از رشد علف هرز است که در مجموع، کاهش خسارت سیل به کشاورزان را دنبال می کند.