در حال بارگذاری ...
 • عشایر همدان غربالگری کرونا شدند

  رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: همه عشایر ساکن در همدان از نظر ابتلا به کرونا مورد غربالگری قرار گرفتند.

  دکتر محمد خیر اندیش در گفت وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: نیروهای ما به مناطق شهری و روستایی همدان اعزام شده و خدمات بهداشتی و غربالگری را برای جامعه عشایر انجام دادند.

  وی با بیان اینکه علاوه بر غربالگری حضوری، غربالگری و مشاوره تلفنی نیز انجام شده است، ابراز کرد: زنان باردار، کودکان و سالمندان نیز از گروه های مورد توجه ما در این طرح بوده اند.

  رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: اقداماتی مانند واکسیناسیون، توزیع مکمل، دفع پسماند، و مراقبت از بیماران فشار خون و دیابتی نیز برای جمعیت عشایر انجام شده است.

  خیراندیش در بخش دیگری از گفت وگو به افزایش آمار کرونا در همدان اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه برگزاری مراسم ترحیم و عروسی در روزهای اخیر سبب افزایش این بیماری بوده است.

  وی با تاکید بر اینکه مطمئن ترین راه پیشگیری و مقابله با کرونا رعایت موارد بهداشتی و اجرای فاصله گذاری است، ابراز کرد: اگر مردم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند می توانیم کرونا را به حالت کنترل درآوردیم.

  رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه استفاده از ماسک در اماکن عمومی اجباری است، تصریح کرد:  کرونا یک ویروس خطرناک است که در کمین تمامی گروه های سنی نشسته است.

  خیراندیش به  اتمام طرح غربالگری کرونا اشاره کرد و گفت: این غربالگری برای 100 درصد مردم شهرستان همدان انجام شده و به افراد مشکوک راهنمایی های لازم ارائه شده است.