در حال بارگذاری ...
 • نخستین پایگاه اطفای حریق عشایر در فارس ایجاد شد

  مدیر کل امورعشایر فارس گفت: نخستین پایگاه اطفاء حریق عشایری استان در منطقه عشایری کنج کائدی شهرستان مرودشت افتتاح شده و در حال بهره برداری است.

  به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان فارس، روح الله بهرامی افزود: با توجه به بارندگی های سال گذشته و ابتدای امسال، عرصه های منابع طبیعی از پوشش گیاهی مناسبی برخوردار است و این امر خطر وقوع حوادث آتش سوزی را افزایش داده است.

  بهرامی گفت: با گرم شدن هوا خطر وقوع آتش سوزی در مراتع افزایش یافته، که تاکنون نیز چندین فقره آتش سوزی در مناطق مختلف عشایری استان فارس رخ داده، که در این خصوص عشایر منطقه در اطفا حریق سهم مؤثری داشته اند.

  او افزود: در راستای حفاظت و توسعه از عرصه های منابع طبیعی با عنایت به هماهنگی انجام شده از طریق همیاری عشایر منطقه کنج کائدی یک دستگاه دمنده خریداری و تعدادی آتش کوب و بیل نیز توسط اداره منابع طبیعی شهرستان در اختیار عشایر قرار گرفته است.

  مدیرکل امور عشایر فارس ادامه داد: از مزایای تشکیل شدن این پایگاه اطفا حریق محافظت از مراتعی که در اختیار عشایر قرار گرفته، کاهش اطفا آتش سوزی های عمدی و سهوی مزارع کشاورزی منطقه که مشکلات عدیده برای عموم مردم بوجود آورده است نیز می شود.