در حال بارگذاری ...
 • وجود ۴۴۵ روستای فاقد برق در سیستان و بلوچستان

  معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه وجود ۴۴۵ روستای فاقد برق جشن برخورداری از برق استان را به تعویق انداخت گفت: قطعا برنامه ریزی بودجه بگونه ای خواهد بود تا تخصیص بیشتر، با تمامی امکانات و تجهیزات به شهرستان های جدید التاسیس استان تعلق گیرد.

  به گزارش خبرنگار ما، منصور بیجار در جلسه مشترک کمیته برنامه ریزی شهرستان های خاش و تفتان اظهار داشت: اصلاح ساختار کمیته برنامه ریزی شهرستان ها و بررسی میزان آگاهی اعضای شورای برنامه ریزی نسبت به وظایف خود از راهکارهای مدیریت بودجه است.

  وی افزود: ارائه آمار و ارقام مختلف جنبه مطالبه گری را تقویت کرده و نظام برنامه ریزی غلط موجود باعث شده تا در اکثریت شاخص های توسعه استان سیستان و بلوچستان در انتهای جدول قرار گیرد.

  معاون عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: عدم تعریف صحیح شاخص ها و ظرفیت های شهرستان ها سبب جا ماندن سیستان و بلوچستان از ریل توسعه شده است.

  بیجار اذعان داشت: سند آمایش سیستان و بلوچستان به تصویب کمیته برنامه ریزی استان رسیده  و خروجی های این سند نیز مشخص شده که بزودی به شهرستان ها ابلاغ می شود.

  این مسئول با بیان اینکه مدیران نقش فعال تری داشته باشند تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی با مدیریت منابع و بودجه مشکلات و مطالبات مردم را مرتفع کنند.

  معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه وجود ۴۴۵ روستای فاقد برق جشن برخورداری از برق استان را به تعویق انداخت گفت: در خصوص رفع مشکلات حوزه خدمات در سال جاری برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است.

  منصور بیجار بیان داشت: در تمامی حوزه ها خرد جمعی صورت گرفته و به سوی برنامه محوری گام برداشته شده تا عدالت بین شهرستانی محقق شود.

  وی یاد آور شد: قطعا برنامه ریزی بودجه بگونه ای خواهد بود تا تخصیص بیشتر و با تمامی امکانات و تجهیزات به شهرستان های جدید التاسیس استان تعلق گیرد.

  وی همچنین تأکید کرد: مدیریت و استفاده صحیح از منابع و اعتبارت در پروژه های عمرانی و خدماتی باید دقت و توجه بیشتری دنبال شود.

   اعتبارت قطره چکانی زمینه ساز توسعه و حل مشکلات استان نیست

  اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس یازدهم نیز با اشاره شرایط اقتصادی کشور و میزان تخصیص اعتبارات به استان گفت: با توجه به تعدد پروژه ها و وجود مشکلات حجم اعتبارات قطره چکانی پیش بینی شده زمینه ساز توسعه،تامین زیرساخت ها و حل مشکلات استان نخواهد بود.

  وی افزود: تکمیل پروژه هایی با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی باید در دستور کار کمیته برنامه ریزی شهرستان های خاش و تفتان قرار گیرد  و سایر پروژه های بدون پیشرفت نیز تا پیشرفت ۱۵ درصدی صورت گیرد.

  عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم تاکید کرد: با توجه به میزان تردد های محور خاش-زاهدان و حوادث جاده ای نیاز مبرم به تأمین بودجه جهت اجرای باند دوم این محور وجود دارد.

  نماینده مردم خاش،میرجاوه و تفتان تأکید کرد: بازگشایی و احداث راه منطقه مرزی روتک به خاش زمینه ساز اجرای مطالعات انتقال آب شرب از روتک به خاش خواهد شد.

  وی اذعان داشت: از ظرفیت کارخانه سیمان خاش برای توسعه شاخص ها و زیرساخت های اساسی شهرستان خاش تا کنون هیچگونه استفاده موثری صورت نگرفته است.

  حسین زهی ادامه دادن: فعال شدن واحد های تولیدی در شهرک صنعتی خاش می تواند تحقق رونق تولید و اشتغال پایدار را به ارمغان بیاورد.

  صاحب گل صالحی فرماندار خاش نیز کمیته برنامه ریزی را ظرفیت فوق العاده برای پیشرفت شهرستان دانست و گفت: عدم وجود برنامه و تهیه سند توسعه خاش را از تحقق توسعه و پیشرفت محروم کرده است.

  وی با بیان اینکه اعتبارات شهرستان در ۹۸با رشد ۴۷ درصدی نسبت ب سال ۹۷ بود مواجه شده بود گفت: از ۹۱۹ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده برای سال ۹۸ مبلغ ۳۹۵میلیارد ریال تخصیص یافت.

  وی در خصوص تخصیص اعتبارات سال۹۹ توضیحاتی ارائه داد و گفت: در سال ۹۹ مبلغ ۵۷۶ میلیارد ریال با توجه به جدایی شهرستان تفتان از خاش پیش بینی شده است.

  وی تاکید کرد: بودجه پیش بینی شده در سرفصل های الویت دار حمل و نقل،آب شرب زیرساخت ها تخصیص داده میشود.

  فرماندار خاش عمده مطالبات و مشکلات نیازمند تخصیص بودجه را در زمینه ی تامین آب شرب کوتاه مدت و بلند مدت شهرستان خاش، تکمیل پروژه انتقال آب از کلچات به خاش،تکمیل پروژه انتقال آب شهر اسماعیل آباد،تکمیل پروژه مجتمع آبرسانی به دشت آبخوان ،توسعه و تکمیل مجتمع آب روستایی شهید خیابانیان ،اجرای خط انتقال کلکوه،بازگشایی مسیر مرزی و با ظرفیت روتک ،اجرای باند دوم محور خاش به زاهدان ،اصلاح و بهسازی مسیر بخش پشتکوه،تکمیل طرح هادی روستاها،توسعه زیرساخت های بخش و شهر جدید التاسیس پشتکوه و اسماعیل آباد،احداث پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر کارواندر،تخصیص اعتبار پوشش و استقرار شبکه های صدا و سیما در مناطق روستایی عنوان کرد.

  پیش بینی تخصیص ۲۲۰ میلیارد ریال بودجه به شهرستان جدید التاسیس تفتان

  محمد حسن اجباری سرپرست فرمانداری شهرستان تفتان نیز گفت: شهرستان جدید التاسیس تفتان نیازمند

  حمایت سازمان برنامه و بودجه برای تأمین زیرساخت های است.

  وی افزود: کل اعتبار پیش بینی شده شهرستان جدید التاسیس تفتان برای سال ۹۹ مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال می باشد.

  اجباری با بیان اینکه ۱۲۳ پروژه مختلف در این شهرستان باید با مبلغ پیش بینی شده  تکمیل و اجرا شود گفت: با مبلغ پیش بینی شده هیچ یک از پروژه های مد نظر تکمیل نخواهد شد و نیازمند تخصیص هرچه بیشتر اعتبارت نیاز است.

  سرپرست فرمانداری شهرستان تفتان عمده مشکلات نیازمند تخصیص اعتبارات را در قالب تکمیل و اجرای طرح هادی در روستاها،احداث سالن اجتماعات فرمانداری،تکمیل مرکز درمان بستر و تخصیص اعتبار جهت تهیه پنل های خورشیدی برای تأمین برق کوهستان تفتان بیان کرد.