در حال بارگذاری ...
 • ۸۳۰نفر از روستاییان سیستان و بلوچستان آموزش های مهارتی را فرا گرفتند

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: ۸۳۰ نفر از روستاییان این استان در سه ماهه نخست امسال آموزش های مهارتی را فرا گرفتند.

  خداداد اولیائی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان با توجه به شعار سال «جهش تولید»، آموزش های روستاییان را از اول سال تاکنون آغاز و با توجه به شرایط ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی ۸۳۰ نفر در روستاهای این استان توانسته اند دوره های مهارتی را فرا گیرند.

  وی توسعه آموزش های مهارتی در روستاها را از اولویت های آموزش فنی و حرفه ای برشمرد و گفت: معضل بیکاری مهمترین دغدغه مسوولان سیستان و بلوچستان بوده و امیدواریم با اجرای بهینه طرح مهارت آموزی روستاییان با همکاری بخشداران و دهیاران بخشی از این مشکل اجتماعی برطرف شود.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان این استان را با توجه به شرایط محیطی و بومی در زمینه آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به روستاییان فعال خواند و افزود: هدف از این آموزش ها این است که نیروهای فعال روستاها پس از کسب مهارت به جای نیاز به مهاجرت به سایر مناطق بتوانند با توجه به ظرفیت های موجود در خود روستاها مشغول به فعالیت های پایدار شوند.

  وی با اشاره به نقش و اهمیت آموزش مهارت های روستایی سازمان فنی و حرفه ای در راستای توانمندسازی و افزایش مهارت نیروی انسانی در روستاها گفت: این سازمان با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه هایی را به منظور توسعه آموزش های فنی و حرفه ای برای ایجاد شغل در مناطق روستایی و کمک به ایجاد فرصت شغلی جدید و احیای مشاغل خانگی روستاییان تدوین کرده و در حال اجراست.

  اولیائی افزود: گواهینامه های ارائه شده به شرکت کنندگان در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای در سراسر کشور حتی خارج از مرزهای ایران معتبر و قابل ارائه هستند.

  وی ادامه داد: تلاش در جهت ارتقای سطح مهارت افراد جامعه به افزایش بهره وری و کارآمدی آنان منجر می شود.