در حال بارگذاری ...
 • ۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده آب روستاهای بوشهر نوسازی شد

  استاندار بوشهر گفت: تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم از مشکلات مهم و اساسی این استان بود به طوریکه سال ۹۷ شهر برازجان و پس از آن نوار ساحلی با چالش جدی برخورد کرد در همین راستا بیش از ۵۰۰ کیلومتر شبکه توزیع در این دولت در حوزه روستایی اصلاح و نوسازی شد.

  عبدالکریم گراوند در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: اصلاح، بازسازی و نوسازی شبکه آبرسانی برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم از جمله برنامه های شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر است.

  وی ادامه داد: دولت با وجود همه مشکلات اما نسبت به تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم بی تفاوت نبوده است به نحوی که سال گذشته پنج استان کشور بعنوان استان های معین استان بوشهر برای اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای بوشهر، برازجان و جم کمک کردند.

  گراوند اضافه کرد: قبل از این دولت منطقه تنگک ها و سایر مناطق بخش جنوبی شهر بوشهر با تانکر آبرسانی می شد اما با باسازی شبکه آبرسانی این شهراین مشکل چندین ساله باعث نارضایتی مردم شده بود برطرف شد.

  وی یادآور شد: در زمان حاضر ۱۵۰ هزار مترمکعب آب شیرین کن  در دست اقدام و یا فرایندهای اداری آن برای شروع عملیات در حال انجام است که  آب شیرین کن جزیره شیف، هلیله و دشتی درحال اجراست و با بهره برداری از این طرح ها آب این مناطق تامین خواهد شد.

  استاندار بوشهر اضافه کرد: پروژه ۳۵ هزار مترمکعبی آب شیرین کن بوشهر که از سوی شرکت مپنا در حال انجام است قرار است تا پایان سال وارد چرخه بهره برداری شود که در صورت تحقق این امر آب شهر بوشهر به پایداری می رسد و بخشی از دغدغه استان برطرف می شود چرا که بهره برداری از این پروژه برای کل استان مفید است.

  وی بیان کرد: همچنین در زمان حاضر برای برطرف کردن مشکل کم آبی در استان بوشهر و پایدار کردن آب مورد نیاز مشترکان ظرفیت آب شیرین کن ۱۰ هزار مترمکعبی بوشهر به ۲۲هزار و ۵۰۰ مترمکعب افزایش یافته است.

  استاندار بوشهر اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی همه مسئولان و دست اندرکاران ذیربط فاضلاب در بافت قدیم بوشهر در حال طی کردن مراحل نهایی خود است و این پروژه بعنوان یکی از بزرگترین اقدام های انجام شده در شهر بوشهر است و به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

  گراوند گفت: با اجرای این پروژه بعنوان یکی از سخت ترین پروژه ها به دلیل شرایط بافت و اینکه امکان استفاده از ماشین آلات نبود، بافت قدم و ارزشمند شهربوشهر بعنوان یک گنجینه مهم نجات پیدا کرد چرا که اگر رها می شد این بافت از بین می رفت.

  وی یادآورشد: برای اجرای پروژه فاضلاب بافت قدیم بوشهر از توان پنج پیمانکار استفاده شد و اگر قرار بود براساس روش های قبلی در این خصوص اقدام می شد باید پنج تا ۶ سال این پروژه به طول می انجامید همچنین در قالب اجرای این پروژه بخشی از پروژه فاضلاب قدیمی شهر نیز بازسازی شده است.

  استاندار بوشهر افزود: با اجرای فاضلاب بافت قدیم بوشهر در زمان حاضر به جز منطقه جنوب که طرح مطالعاتی آن در دست اقدام است همه مناطق این شهر به فاضلاب وصل هستند.

  وی ادامه داد: در زمان حاضر برای اجرای پروژه فاضلاب در بوشهر بیش از  ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که از این میزان ۱۳۰ میلیارد تومان در دولت دوم تدبیر و امید تخصیص یافته و در حال انجام است.

  استاندار بوشهر گفت: با انجام کار جهادی و با دست خالی بخش زیادی از زیرساخت ها در بخش آب و فاضلاب دراین استان ایجاد شده و اجرای این پروژه ها همچنان ادامه داد.

  گراوند در خصوص عمران شهری گفت: از محل اعتبارات ارزش افزوده و آلایندگی سال گذشته ۸۱۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه شهری و روستایی پرداخت شده است.

  وی در خصوص راه ها نیز ادامه داد: در همین دولت جاده بین گناوه و دیلم که از دولت یازدهم شروع شده و جز یک قطعه ورودی دیلم به سمت گناوه که پنج کیلومتر است در حال کار و فعال است.

  استاندار بوشهر اضافه کرد: همچنین پروژه  جاده عسلویه به سمت هرمزگان، محور کنارتخته ۲ قطعه توسط شرکت جهاد نصر خراسان و بخش خصوصی  و سایر محورهای استان با وجود همه مشکلات و تنگناههای مالی اما پروژه های راهسازی فعال است.

  وی یادآورشد: با وجود همه مشکلات و تنگناهای موجود دولت تدبیر و امید در سخت ترین شرایط مالی محرومان را فراموش نکرد و بی توجه نبوده و احداث هزار واحد مسکونی با مشارکت دولت و کمیته امداد برای نخستین بار در استان بوشهر نمونه ای از این اقدام است.

  استاندار بوشهرگفت: اگر در گذشته هر دولتی در مدت تصدی مسوولیت اقدام به ساخت مسکن محرومان می کرد امروز هزاران واحد ساخته می شد.

  گراوند درخصوص تخت های بیمارستانی گفت: در دولت تدبیر و امید تخت های بیمارستانی در استان بوشهر ۲ برابر شده اند به گونه ای که به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۴۷.۳ تخت بیمارستان در استان وجود دارد.

  وی ادامه داد: همچنین در این مدت بیمارستان های دیر و تنگستان راه اندازی و ۷۰ تخت به بیمارستان سلمان فارسی نیز اضافه شده است.

   استاندار بوشهر گفت: همچنین بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر با ظرفیت ۱۱۰ تخت بیمارستانی تا مهرماه به ظرفیت بیمارستانی استان اضافه می شود.

  وی بیان کرد: بهره برداری از بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر با توجه به شیوع بیماری کرونا به خصوص در فصل پائیز یکی از اولویت ها و نیاز استان است که تلاش می شود در زمان مقرر مورد بهره برداری قرار گیرد.

  استاندار بوشهر با اشاره به اقدام های مهم استان در خصوص رونق تولید و بازگرداندن واحدهای تولیدی راکد به چرخه کار گفت: بعد از ۶ سال بندر بوشهر توانست میزبان کشتی های کالاهای اساسی از جمله برنج باشد در گذشته تنها موز در این بندر تخلیه می شد این درحالی است که امروز چندین محموله برنج در این بندر تخلیه شده است.

  گراوند با اشاره به راه اندازی واحدهای مختلف صنعتی در شهرک های صنعتی استان بوشهر افزود: در حوزه کشاورزی نیز اقدام های خوبی از جمله ارتقای سطح گلخانه های استان از سطح ۱۲۵ به ۴۲۵ هکتار و احداث شهرک شیلاتی رود شور گناوه که با بهره برداری از آن سطح تولید در استان به ۲۰ هزار تن ارتقا می یابد و اجرای طرح نخلستان بعنوان مهمترین طرح اقتصاد مقاومتی از جمله اقدام های در حال انجام در این بخش است که با اجرای آن تحول مهمی در حوزه باغات و شیوه آبیاری آنها که امروز به صورت غرقابی انجام می شود صورت می گیرد.