در حال بارگذاری ...
 • وعده حل مشکل آبرسانی به روستاهای غیزانیه تا 3 ماه آینده

  سازمان آبفا روستایی وعده حل مشکل آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه تا سه ماه آینده خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ما، پس از انتشار گزارشی با عنوان «دبه های آب، روی شانه های دانش آموزان روستای سودان» در این خبرگزاری، سازمان آبفا روستایی استان خوزستان توضیحاتی را در این باره ارائه کرد.

  در این توضیحات آمده است؛ روستای سودان یکی از ۴۰ روستای بخش غیزانیه اهواز است که دچار مشکلات تأمین آب هستند و پروژه آبرسانی به روستاهای این بخش سال هاست به دلایل مختلف یا متوقف بوده و یا به کندی پیش رفته است.

  پس از بازدید به عمل آمده در روزهای پایانی سال ۱۳۹۵ از این بخش که با حضور استاندار خوزستان انجام پذیرفت، مقرر شد حمایت های همه جانبه و با مشارکت مناطق نفت خیز جنوب، سازمان آب و برق خوزستان، برق منطقه ای و فرمانداری اهواز در کنار آبفای روستایی خوزستان به عنوان متولی مشکل آبرسانی به این بخش پس از سال ها حل شود.

  اهالی روستای سودان نیز شامل این پروژه آبرسانی هستند و با بهره برداری از آن، مشکل تأمین آب شرب اهالی شریف این روستا حل خواهد شد.

  عملیات حفاری و کارگزاری ۲۳ کیلومتر خط انتقال آب شرب از شیبان آغاز و تا صفیره ادامه خواهد یافت، تا کنون بیش از ۱۳ کیلومتر آن انجام شده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

  همه تلاش و توان بر آن است تا این پروژه ظرف ۳ ماه آینده تکمیل و به بهره برداری برسد که با این اتفاق بخش شرقی غیزانیه و از جمله روستای سودان از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند خواهند شد.