در حال بارگذاری ...
 • ۲۱۰ خانه ورزش روستایی در خراسان رضوی تجهیز شده است

  ۲۱۰ خانه ورزش روستایی در خراسان رضوی تجهیز شده که ۶۰ خانه از این تعداد از ابتدای سالجاری آماده استفاده روستاییان شده است.

  مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در نشست با هیات های ورزشی سبزوار گفت: یکی از اولویت های این اداره کل تجهیز خانه های ورزش در نقاط روستایی با هدف همگانی کردن ورزش در روستاهاست.

  فرزاد فتاحی افزود: با هدف ترویج ورزش و نشاط تا پایان سالجاری ۱۰۰ خانه ورزش روستایی دیگر در خراسان رضوی تجهیز و فعال می شود.

  وی اظهار داشت: تجهیزاتی شامل تاتامی، راکت، توپ و میز پینگ پنگ، میز فوتبال دستی، صفحه شطرنج و دارت برخی از لوازمی است که برای خانه های ورزش روستایی فراهم شده است.

  وی با اشاره به تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی خراسا ن رضوی گفت: تکمیل ۹۰ پروژه ورزشی برای سالجاری هدفگذاری شده که معادل هفت سال گذشته است.

  فتاحی افزود: دولت تدبیر و امید با وجود شرایط  سخت اقتصادی، نگاه ویژه به مقوله ورزش داشته و خدمات دولت در ساخت و فضاهای ورزشی بی نظیر بوده است.

  وی با بیان اینکه سبزوار در رشته های مختلف از قطب های ورزش خراسان رضوی است اظهار داشت: اماکن ورزشی این شهرستان مطلوب نیست و ساماندهی فضاها و سالن های ورزشی آن پیگیری می شود.

  نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سرانه فضای ورزشی این شهرستان ۶۲ سانتیمتر است که از میانگین ۸۷ سانتیمتری کشور خیلی کمتر می باشد.

  رمضانعلی سبحانی فر افزود: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سربداران طرح مهم ورزشی نیمه تمام این شهرستان است که بیش از ۱۵ سال معطل مانده و با پیگیری های صورت گرفته فاز نخست این ورزشگاه شامل زمین چمن، نور استاندارد، پیست تارتان، رختکن، نصب ۲ هزار و ۵۰۰ صندلی تا دهه فجر امسال تکمیل خواهد شد.

  وی اظهار داشت: در تخصیص اعتبارات و امکانات ورزشی توزیع عادلانه در استان صورت نمی گیرد و مسئولان اداره کل ورزش خراسان رضوی باید نسبت به جذب و  هزینه اعتبارات توضیح دهند.

  وی گفت: اداره ورزش و جوانان سبزوار باید نسبت به راه اندازی خانه های ورزش در حاشیه شهرها و مناطق محروم و احداث زمین های چمن مصنوعی در روستاهای پرجمعیت و شهرها اقدام نماید.

  سبحانی فر افزود: در سال های اخیر ۳۰ سالن ورزشی در شهرستان های غرب خراسان رضوی بدون حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان در دست ساخت است که برخی از این فضاها به بهره برداری رسیده است.