در حال بارگذاری ...
 • ۵۴ کیلومتر خط انتقال آب روستایی در همدان بهره برداری شد

  کارشناس نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان از اجرای ۵۴ کیلومتر خط انتقال آب از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه در روستاهای این استان خبر داد.

  محمد رنجبرکرمی در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه ۲ حلقه چاه در ملایر، یک حلقه در نهاوند، یک حلقه در کبودراهنگ، ۲ حلقه در رزن و ۲ چاه نیز در فامنین حفر و تجهیز شدند.

  وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی در بازه زمانی یاد شده در خصوص اصلاح و بازسازی شبکه های آبرسانی نیز اقدامات لازم را عملیاتی کرده است، عنوان کرد: برهمین اساس در هفت ماه گذشته سال جاری در سطح استان، ۱۰.۵ کیلومتر شبکه آبرسانی با اعتبار یک میلیارد و ۷۴ میلیون تومان، اصلاح و بازسازی شد.

  رنجبر کرمی افزود: از جمله این موارد می توان به اصلاح و بازسازی ۷.۶ کیلومتر از شبکه روستای تفریجان با اعتبار بیش از ۹۰۰ میلیون تومان، بازسازی و نوسازی ۱.۵ کیلومتر شبکه آبرسانی روستای ده سرخه با اعتبار ۹۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و توسعه ۲ هزار و ۹۹۵ متر شبکه روستای سولیجه اشاره کرد.  

  وی اظهار داشت: در حوزه اجرای خطوط انتقال نیز در مجموع ۵۴.۵ کیلومتر خط انتقال در بازه زمانی هفت ماهه سال جاری، اجرا و به بهره برداری رسید.

  کارشناس نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان ادامه داد: از جمله این موارد می توان به اجرای بیش از ۲۲ کیلومتر خط انتقال در رزن با اعتبار ۱۹۰ میلیون تومان و اجرای بیش از ۲ کیلومتر خط انتقال در نهاوند با اعتبار ۱۰۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعتبار اشاره کرد.

  اجرای ۵۳۰ متر خط انتقال در اسدآباد با اعتبار ۵۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، اجرای سه کیلومتر خط انتقال در ملایر، اجرای یک کیلومتر خط انتقال در همدان با اعتبار ۱۵۸ میلیون تومان و اجرای ۲۵ کیلومتر خط انتقال در مجتمع عظیم دره شهرستان کبودراهنگ از دیگر طرح هایی است که وی به آن اشاره کرد.

  رنجبرکرمی اضافه کرد: در بازه زمانی یاد شده لایروبی چشمه ها در روستاهای علی آباد و ورکانه، لایروبی چاه شماره یک و ۲ روستای هریان با اعتبار ۳۱ میلیون تومان، لایروبی چشمه دهنو علیا، لایروبی چاه شماره ۲ روستای باباقاسم و لایروبی قنات ۱.۵ کیلومتری روستای اشتران، لایروبی و بهسازی چشمه روستا گشانی و لایروبی چاه روستای امیر آباد با اعتباری افزون بر ۶۰ میلیون تومان محقق شده است.  

  وی گفت: ۲۸ هزارو ۱۷۵ متر شبکه با اعتبار ۲ هزار و ۲۹۶ میلیون تومان در روستاهای سیراوند، کمک سفلی، سولیجه و جزوان توسعه یافت.