در حال بارگذاری ...
 • تهران کندترین استان کشور از نظر پرداخت اعتبارات روستایی است

  معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: آمارها نشان می دهد تهران کندترین استان از نظر پرداخت اعتبارات اشتغالزایی به روستاییان است.

  به گزارش خبرنگار ما، شهرام عدالتی در جلسه اشتغال استان تهران با بیان اینکه انتظار از بانک های عامل بسیار بیشتر از این است افزود: آینده اقتصاد این استان تابع سیاست های بانکی است تا با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی شاهد رونق تولید و ایجاد اشتغال باشیم.

  معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ادامه داد: اگر اشتغال روستاییان را جدی نگرفته و در اولویت قرار ندهیم عواقب آن را در آینده خواهیم دید ضمن این که طی چندین سال اخیر با کاهش جمعیت روستاهای استان تهران مواجه هستیم.

  وی با بیان این که استان تهران از نظر تعداد اشتغال بالاترین رتبه کشوری را دارد گفت: از سال ۹۶ تاکنون به ازای هر طرح در این استان برای هفت نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

  عدالتی  ادامه داشت: به ازای هر طرح در کشور برای ۲ نفر ایجاد اشتغال شده است که این امر نشانگر افزایش ایجاد اشتغال در این استان است.

  وی با اشاره به اینکه متوسط سرانه تسهیلات پرداختی به هر طرح ۸۰ میلیون تومان در کشور است گفت: این رقم در استان تهران بخاطر بالا بودن هزینه ها ۳۳۵ میلیون تومان است که نشان می دهد که این استان رتبه اول سرانه را دارد.

  وی خاطرنشان کرد: همچنین تسهیلات مصوب پرداختی به ازای هر شغل در کشور ۳۷ میلیون تومان و در استان تهران ۵۵ میلیون تومان است.