در حال بارگذاری ...
 • ۱۳۳۴ فقره تسهیلات اشتغال روستایی در قزوین پرداخت شد

  ۱۳۳۴ فقره تسهیلات اشتغال روستایی در قالب اشتغال پایدار از ابتدای سال جاری تاکنون در استان قزوین پرداخت شده است.

  مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین در کمیته هماهنگی اشتغال روستایی افزود: این تعداد تسهیلات برای اشتغالزایی سه هزار و ۲۲۹ نفر پرداخت شده که به نسبت سایر استان های کشور عملکرد قابل توجهی است.
  مرتضی علیخانی افزود: میزان پرداخت تسهیلات یک هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال است که در این رابطه بانک های عامل استان همکاری تقریبا خوبی از خود نشان داده اند.
  وی با بیان اینکه پرونده های معطل شده و قدیمی باید برای پرداخت هرچه سریع تر تعیین تکلیف شوند، اظهار داشت: در این رابطه لازم است یک مهلت ۱۰ روزه تعیین شود و هرچه سریع تر پرونده ها از سیستم و سامانه پرداخت تسهیلات خارج گردد.
  علیخانی میزان مغایرات و انحراف ها در پرداخت تسهیلات را ۲.۵ درصد عنوان کرد و گفت: سازمان برنامه بودجه در گزارشی این انحراف را ۲۵ درصد عنوان کرده بود که با بررسی های لازم مشخص شد این انحراف کمتر از مقدار اعلامی است.
  این مسئول خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی و بانک ها دقت کنند که هیچ کارمندی حق دریافت تسهیلات اشتغال پایدار را ندارد و این تسهیلات با هدف اشتغال برای افراد بیکار تعیین و ابلاغ شده است.
  علیخانی یادآور شد: تعامل هرچه بیشتر بین دستگاه های اجرایی و بانک ها باعث تسریع در پرداخت تسهیلات شده و شرایط را برای اشتغالزایی بیشتر فراهم می کند.

  ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی به استان قزوین تخصیص داده شده است.