در حال بارگذاری ...
 • زمان بر بودن سازگاری عشایر با طرح پلاک کوبی

  سازگار شدن عشایر با طرح پلاک کوبی دام، زمان بر است.

  به گزارش خبرنگار ما؛ مدیر اداره کل امور عشایر استان اصفهان گفت: طرح پلاک کوبی دام عشایر یک برنامه ریزی جدید است و سازگار شدن عشایر با این طرح به زمان نیاز دارد.
  مختار اسفندیاری با بیان اینکه روند پلاک کوبی دام عشایر در استان اصفهان به تازگی آغاز شده است، افزود: عملیات پلاک کوبی دام مربوط به عشایر استان با دریافت 23 هزار پلاک به تازگی آغاز شده و در حدود هفت تا هشت هزار دام عشایر تاکنون پلاک کوبی شده است.
  وی افزود: عشایر استان اصفهان هم اکنون در قشلاق به سر می برند و مجریان طرح پلاک کوبی دام عشایر برای عملیاتی کردن این طرح به قشلاق عشایر استان سفر می کنند.
  مدیر اداره کل امور عشایر استان اصفهان با بیان اینکه نتیجه اجرای این طرح بر روی دام عشایر استان هنوز مشخص نیست، افزود: جلساتی با سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل دامپزشکی استان و بانک کشاورزی برای تامین نیازهای اجرایی کردن طرح بیمه اجباری دام نیز برگزار شده تا بیمه اجباری نیز در کنار پلاک کوبی به دقت انجام بگیرد.
  اسفندیاری با اشاره به آغاز فصل زمستان، افزود: سالانه ۱۰ تا پانزده هزار تن خوراک دام در فصل زمستان میان دام های عشایر تقسیم می شود تا مشکلی در تامین نیاز های غذایی دام های آن ها با کاهش دمای هوا به وجود نیاید.
  مدیر اداره کل امور عشایر استان اصفهان با اشاره به طرح های در دست اقدام این نهاد برای رونق اشتغال در میان عشایر استان اصفهان، گفت: اغلب طرح هایی که در جهت رونق اشتغال عشایر استان اجرا می شود از نوع آبی-خاکی است و در این طرح ها آموزش هایی مانند مرمت و بازسازی قنوات، حفر چاه، خط انتقال آب به وسیله لوله و ایستگاه های پمپاژ در اختیار عشایر قرار می گیرد.
  اسفندیاری افزود: با شناسایی ظرفیت های اقتصادی و اشتغالی عشایر، کلاس های آموزشی مناسبی برای توسعه ظرفیت شغلی آنها برگزار می کنیم و کلاس های صنایع دستی، قالی بافی، خیاطی، کشاورزی و نحوه استفاده از سوخت های فسیلی از جمله خدمات آموزشی است که با همکاری سازمان فنی حرفه ای در اختیار عشایر قرار می گیرد.