در حال بارگذاری ...
 • پروژه های آبخیزداری فاریاب مانع از مهاجرت روستائیان

  مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: پروژه های آبخیزداری در شهرستان فاریاب با احیای چشمه ها، قنوات و چاه های آب کشاورزی مانع از مهاجرت روستائیان می شود.

  به گزارش خبرنگار ما، اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان فاریاب ضمن احیا چشمه ها، قنوات و چاه های آب کشاورزی مانع از مهاجرت روستائیان و عشایر می شود.

  مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان در حاشیه بازدید از پروژه های پخش سیلاب، هلالی آبگیر، بیولوژیک و جنگل کاری حوزه آبخیز شهری شهرستان فاریاب گفت: پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری با هدف کنترل و مهار سیلاب، جلوگیری از فرسایش خاک و تغذیه سفره های آب زیر زمینی در حال اجراست.

  مجید سعیدی ضمن اشاره به سیل خیز بودن شهرستان فاریاب افزود: از مهمترین تاثیرات اجرای این پروژه ها در این شهرستان می توان به حفاظت از تاسیسات زیربنایی، احیا چشمه ها، قنوات و چاه های آب کشاورزی، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و عشایر همچنین اشتغالزایی و توسعه پایدار اشاره کرد.

  مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان تاکید کرد: اعتبارات این پروژه ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال های 97 و 98 است.

  وی در پایان ضمن تشکر از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، روند پیشرفت فیزیکی پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان فاریاب را مثبت ارزیابی کرد.