در حال بارگذاری ...
 • بانوی روستایی که نان به سفره های دیگران برد

  بانوی سختکوش ساکن یکی از روستاهای استان البرز توانست با تسهیلات اعطایی کمیته امداد امام خمینی (ره) و راه اندازی کارگاه عرضه نان سنتی برای خانواده خود و هفت بانوی سرپرست خانوار اشتغال ایجاد کند.

  این بانوی کارآفرین با دریافت وام قرض الحسنه از کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز و راه اندازی کارگاه تولید و عرضه نان سبوس دار سنتی اکنون نان  به بازارهای سه استان تهران، قزوین و البرز عرضه می کند. 

  وی با تشریح مسیر زندگی سخت خود، گفت: در سن ۱۵ سالگی ازدواج کردم. همسرم راننده خودرو سنگین بود که تا زمانی که همسرم کار می کرد، اوضاع مالی خوبی داشتیم و خداوند به ما  ۶ فرزند عطا کرد، تا اینکه متأسفانه همسرم در یک سانحه تصادف در جاده مهران استان ایلام از دنیا رفت.

  این بانوی کارآفرین ادامه داد: در آن مقطع از زندگی ۲ دخترم ازدواج کردند و چهار فرزند دیگرم در منزل بودند. زندگی مان به سختی سپری می شد ولی هرگز امیدم را از دست ندادم و به خدا توکل کردم.

  وی با اشاره به اینکه در سال های نخست زندگی در منزل نان پخت می کردم ، افزود: وقتی شرایط زندگی برایم سخت شد، تصمیم گرفتم یکی از اتاق های خانه ام را بازسازی و تبدیل به نانوایی سنتی کنم. با پیشنهاد یکی از آشنایان به کمیته امداد مراجعه کردم و با دریافت مبلغ ۴۰ میلیون تومان وام اشتغال قرض الحسنه یک دستگاه خمیرگیر خریداری کردم.

  این بانوی کارآفرین البرزی گفت: اکنون خودم هرروز صبح ساعت پنج خمیر را آماده می کنم و  سه ساعت بعد، هفت نفر از خانم ها که همگی سرپرست خانوار هستند در محل کار حاضر می شوند و تا  غروب مشغول پخت، خشک کردن و بسته بندی نان سنتی سبوس دار می شوند.

  اکنون فعال سازی این کارگاه پخت نان سنتی موجب رونق کسب و کار خانواده این بانوی مددجو و هفت بانوی سرپرست خانوار شده است.

  طی سه سال گذشته بیش از ۱۰ بانوی مددجو در استان البرز با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) کارآفرین شده اند.

  ۵۳ هزار مددجو زیرچتر حمایت های مالی و معنوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز هستند.