در حال بارگذاری ...
 • شناسایی 2500 مسکن غیرمجاز خارج از بافت روستایی در گلستان

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با تاکید بر اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز صددرصد قلع بنا می شود از شناسایی 2 هزار و 500 واحد مسکونی غیرمجاز خارج از بافت روستا در این استان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ما، میرمحمد غراوی صبح امروز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی استان گلستان اظهار کرد: در محورهای «ناهارخوران به زیارت» و «زیارت به سمت آبشار»، «توسکستان» و «توشن» موارد زیادی از ساخت وسازهای غیرمجاز خارج از بافت وجود دارد که به هیچ عنوان ساخت و ساز در آن جا مجاز نیست.

  وی با تاکید بر اینکه صددرصد ساخت و سازهای خارج از بافت روستا تخریب می شود، تصریح کرد: در برخورد با متخلفان کوتاه نخواهیم آمد، ممکن است امروز به سراغ آن ها نیاییم؛ اما به زودی قانون در راستای صیانت از منابع ملی برای این دسته از متخلفان اجرا می شود.

  شناسایی 2 هزار و 500 واحد مسکونی غیرمجاز خارج از بافت

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان افزود: واحدهای مسکونی خارج از بافت جزو منطقه حفاظت شده و مستثنیات اشخاص نیستند، همه آنها در معرض تخریب هستند.

  غراوی با اشاره به شناسایی 2 هزار و 500 واحد مسکونی غیرمجاز خارج از بافت تصریح کرد: به این واحدها خدمات آب، برق و گاز ارائه نمی شود، هر هفته ۳۰ الی ۴۰ مورد تخریب بنای غیرمجاز در استان داریم.

  وی با بیان اینکه بنای غیرمجاز خارج از بافت  در مسیر گردشگری و تفرجی است، گفت: در این مناطق امکان استقرار سکونتگاه موقت و دائم وجود ندارد، طبق ماده ۹۹ و ۱۰۰ هر ساخت و ساز غیرمجاز منجر به قلع بنا می شود بنابراین هر کسی در خارج از بافت اقدام به سرمایه گذاری کند به وقت اش با آنها برخورد می شود.

  دهیاران گلستان با جدیت بیشتری در حوزه نظارت بر ساخت و سازها اقدام کنند

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان از دهیاران خواست تا با جدیت بیشتری در حوزه نظارت بر ساخت و سازها اقدام کنند و گفت: نظارت از سوی بخشداران باید بیشتر و با دقت بالاتری انجام شود تا وضعیت از این بدتر نشود.

  غراوی با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی خارج از بافت روستا به صورت غیرمجاز ساخته شده است، افزود: آنهایی که پروانه ساخت دارند و مدارک لازم را ارائه کردند پرونده آنها در حال رسیدگی است.

  وی بیان کرد: همه پرونده های ساخت و ساز غیرمجاز به سمت قلع بنا می روند، متاسفانه برخی افراد با زیر پا گذاشتن ضوابط قانونی و غارت ثروت سبز جنگلی اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز خارج از بافت کرده و خانه دوم در تفرجگاه های تفریحی ایجاد کردند و می خواهند منطقه تفرجی را تبدیل به منطقه روستایی که این غیرمجاز است.