در حال بارگذاری ...
 • یک کارگاه تولیدی پوشاک در روستای حصار دیلم افتتاح شد

  یک کارگاه تولیدی پوشاک در روستای حصار بخش امام حسن شهرستان دیلم باحضور مسئولان استان بوشهر به بهره برداری رسید.

  فرماندار دیلم در آیین افتتاح این کارگاه گفت: این طرح از محل منابع اعتبارات توسعه اشتغال روستایی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و با حمایت ادارات صنعت، معدن و تجارت، تعاون،کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی و امید وارد چرخه تولید شده است.

  عبدالامیر قاسمی افزود: برای اجرای طرح کارگاه خیاطی ستاره شب دیلم  ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات توسط بانک صندوق کارآفرینی امید پرداخت و برای سه نفر ایجاد اشتغال کرده است.

  وی بیان کرد: یکی از اهداف و برنامه های دولت در ایجاد اشتغال و جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی، حمایت از طرح های سرمایه گذاران با محوریت رونق تولید است که دستگاه های اجرایی شهرستان در کارگروه رفع موانع تولید و اشتغال به صورت ویژه پیگیر آن هستند.

  وی گفت: در این برهه یک همت و اراده کلی در ساختار نظام و دولت برای حل مشکل اشتغال میسر شده است و باید همه نهادها و بانک های عامل، موانع را از سر راه سرمایه گذار بردارند.

  قاسمی، حمایت دولت از سرمایه گذاری بخش خصوصی را در ایجاد طرح های اقتصادی مثبت و ویژه ارزیابی کرد و افزود: دولت بنا دارد در این زمینه علاوه بر اخذ تسهیلات از ابتدا تا بهره برداری از طرح کنار سرمایه گذار باشد.

  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر گفت: تسهیلات اعطایی این صندوق در شهرستان برای حمایت از طرح اشتغال زایی ۳۷ میلیارد ریال از منابع اشتغال فراگیر و روستایی بود که برای ۴۰ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

  محمدصادق حاجیانی  اظهارداشت: باتوجه به شرایط موجود کشور ناشی از  تحریم های ظالمانه و محدودیت دولت در جذب نیروی انسانی، باید زمینه طرح های تولیدی و اقتصادی با محوریت ایجاد اشتغال فراگیر را فراهم کنیم تا امیدواری و فرهنگ کار و کارآفرینی را در شهرستان ها توسعه دهیم.

  وی هدف از برنامه ریزی دولت و صندوق کارآفرینی را توانمندسازی و رفع بیکاری افراد بویژه سرپرستان خانواده عنوان کرد و گفت: در این مسیر صندوق کارآفرینی آمادگی لازم برای ارایه تسهیلات دارد.

  روستای حصار  از توابع بخش امام حسن دیلم در شمال استان بوشهر قرار دارد.