در حال بارگذاری ...
 • برف راه ۱۴۰ روستای کردستان را بست

  رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: به دلیل بارش برف و یخبندان، راه ارتباطی ۱۴۰ روستا در نقاط مختلف این استان هم اکنون بسته است.

  دانش زندی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: راه این تعداد روستا به صورت مقطعی و به دلیل یخبندان حاصل از بارش برف شب گذشته در ۶ شهرستان تابعه استان بسته شده ولی راهداران در تلاش برای بازگشایی راه این روستاها هستند.

  وی اضافه کرد: شهرستان بیجار با ۴۵ راه روستایی بیشترین تعداد مسدودیت راه ها را دارد و پس از آن شهرستان های دهگلان، دیواندره، قروه، مریوان، سروآباد و سقز قرار دارند.

  زندی یادآور شد: هم اکنون راهداران در محورهای اصلی مستقر شده و برخی نیز در محورهای روستایی به همراه راهداران روستایی بخش خصوصی در حال بازگشایی راه های آبادی های بسته  شده، هستند.

  وی بر لزوم احتیاط در رانندگی با توجه به لغزنده بودن جاده ها تاکید کرد و گفت از بامداد امروز در محورهای روستایی و بین شهری حدود بیش از سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر باند عملیات برف روبی در نقاط مختلف استان انجام شده است.

  طرح زمستانی راهداری و پلیس راه همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز می شود.

  در طرح زمستانی سال گذشته ۴۷۵ راهدار کردستان به صورت آماده باش و ۲۴ ساعت در خدمت مسافران بودند.

  راهداران در قالب طرح های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار می دهند.

  استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

  همچنین جاده های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است