در حال بارگذاری ...
 • ۱۲ طرح بزرگ اشتغال روستایی استان مرکزی تسهیلات دریافت کردند

  مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی گفت: ۴۰ طرح بزرگ اشتغال روستایی از سوی متقاضیان به این دفتر ارسال شده که در نشستی تخصصی با حضور نمایندگان فرمانداری ها و بانک سینا در این دفتر مورد بررسی قرار گرفتند و در پی آن تسهیلات ۱۲ طرح پرداخت شد.

  حجت الله کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: علاوه بر این ۱۲ طرح که تسهیلات آنها پرداخت شده، ۹ طرح دیگر  متقاضی دریافت ۸۲ میلیارد ریال تسهیلات هستند که درخواست های آنها در دست بررسی است.

  وی تسهیلات پرداختی را در حوزه های فعالیت کشاورزی، دامداری، صنعتی و خدماتی عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود پرداخت تسهیلات به ۱۲ طرح مذکور بیش از ۳۰۰ فرصت شغلی به دنبال داشته باشد.

  وی اضافه کرد: مجموع تسهیلات پرداختی به طرح های اشتغال روستایی استان مرکزی ۵۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد می شود.که بر اساس تفاهم نامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی از سوی بانک سینا به متقاضیان پرداخت شده است.

  وی اظهار داشت: مجموع اعتبار اختصاص یافته به استان مرکزی از محل این تفاهم نامه ۱۸۰ میلیارد ریال است که تا کنون ۵۶ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال از این اعتبار پرداخت و یا در حال پرداخت است.

  کاظمی گفت: ۲۳ درصد جمعیت استان مرکزی معادل ۳۲۹ هزار نفر در یک هزار و ۱۲۸ روستا و یک هزار و ۶۳۸ آبادی ساکن هستند و ۲۶۶ روستای استان دارای خدمات اینترنت است و  ۹۸۲ روستا نیز زیرپوشش خدمات همراه اول قرار دارد.

  استان مرکزی یک میلیون ۴۲۱ هزار نفر جمعیت دارد.