در حال بارگذاری ...
 • سیل به بیش از ۳۰ درصد راه های روستایی جنوب سیستان و بلوچستان آسیب وارد کرده است

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) گفت: سیل در جنوب این استان به بیش از ۳۰ درصد راه ها و ۶۰ درصد ابنیه و پل های موجود در محورهای روستایی آسیب وارد کرده است.

  براهیم جاوشیری در گفت وگو با خبرنگار اما اظهار داشت: ۲۷ محور اصلی و فرعی و ۸۷۵ راه روستایی بر اثر سیل و طغیان رودخانه ها دچار انسداد شده بود که با تلاشا شبانه روزی ۷۲۲ نفر نیروی راهداری و بکارگیری ۳۷۵ دستگاه ماشین آلات نیمه سنگین و سنگین فعال راهداری تاکنون ۲۷ محور اصلی و فرعی و ۸۰۵ راه روستایی بازگشایی شده است.

  وی گفت: ۷۰ اکیپ راهداری به صورت شبانه روزی و بی وقفه برای بازگشایی و رفع مشکل مناطق آسیب دیده تلاش می کنند.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان(ایرانشهر) افزود: بر اثر وقوع سیل حدود ۱۶ دستگاه پل و آب رو کاملا تخریب و حدود ۱۶۲ ابنیه شامل آبنما و پل دچار آسیب و خسارت شده است.

  وی بیان کرد: همچنین هزارو ۷۶۳ کیلومتر از راه های اصلی و فرعی و سه هزارو ۸۶۰ کیلومتر از راه های روستایی تخریب و یا دچار آسیب شده است.

  جاوشیری گفت: پس از بارش ۱۸۰میلیمتری و سیل اخیر در جنوب بلوچستان و گذشت سه روز فروکش کردن آب و تلاش راهداران هم اینک همه محورهای اصلی، فرعی و بیشتر راه های روستایی با تلاش شبانه روزی راهداران بازگشایی شده است.

  وی ادامه داد: حجم بیشتر خسارت ها در شهرستان های نیکشهر، چابهار، فنوج، کنارک، قصرقند، دلگان و ایرانشهر بوده که باتوجه به فاصله زیاد شهرها از یکدیگر و فاصله حدود ۸۰۰ کیلومتری از مرکز استان امداد رسانی از طریق جاده های روستایی به سختی انجام می شود.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان(ایرانشهر) افزود: بر حسب دستور مقام معظم رهبری مبنی بر امدادرسانی به سیل زدگان جنوب استان در حال حاضر چندین تیم از سازمان راهداری برای بازدید میدانی به منطقه اعزام شده اند.

  وی اظهار داشت: با توجه به حجم خسارات وارده، اداره کل راهداری ایرانشهر از تمام ظرفیت نیروی انسانی و ماشین آلات راهداری خود و همچنین ماشین آلات راهداری و نیروی انسانی شرکت های پیمانکاری تحت اختیار استفاده کرده است