در حال بارگذاری ...
 • راهداری تا پایان سال ۲ هزار کیلومتر راه روستایی را آسفالت می کند

  معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: امسال در قالب اجرای طرح ابرار (اقدام برای راه های روستایی)، ۲ هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت و آماده بهره برداری می شود.

  خداداد مقبلی در آیین تکریم مدیرکل قبلی و معارفه سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: تلاش داریم تا امسال، تعهد اجرای این میزان آسفالت محقق شود که البته بر این حوزه، مشکلاتی همچون نامناسب بودن شرایط آب و هوایی، درگیر بودن با کارهای برفروبی و نیز مشکلات سیل در برخی استان ها، تاثیرگذار است.

  وی افزود: تعهد برای اجرای راه روستایی، ایجاد بیش از پنج هزار کیلومتر راه تا ۲ سال آینده است.

  مقبلی در بخش دیگری از سخنان خود، جاده ها را سرمایه ملی و زیربنای توسعه هر جامعه دانست و گفت: در کشور ۲۲۰ هزار کیلومتر جاده ایجاد شده است که البته این میزان راه، سرمایه ملی است که هم راهداران و هم مردم باید در نگهداری از آن تلاش کنند.

  معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: رسالت این سازمان، انجام اقدامات و خدمات در حوزه حمل و نقل و راهداری، برای تامین و ارتقای ایمنی سفرهای جاده ای است.

  نبود ابنیه و پل، مشکل راههای روستایی خراسان شمالی

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی هم در این آیین گفت: یکی از مشکلات زیرساختی این استان، نبود ابنیه و پل در محورهای روستایی است و این معضل، سبب شده تا مسیر ارتباطی برخی روستاها در سیلاب، مسدود شود.

  رضا رجب زاده اظهار داشت: مسدود شدن راه ها در هنگام بروز حوادثی چون سیل، امدادرسانی به روستاییان را دچار مشکل کرد.

  وی افزود: با پیگیری های استاندار خراسان شمالی، قرار است ۳۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد پل و ابنیه اختصاص یابد که نیمی از این رقم توسط استانداری و مابقی از طرف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تامین می شود.

  رجب زاده گفت: بر این اساس ساخت ۲۱ پل و ابنیه در محورهای روستایی استان در اولویت قرار گرفته است.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: میزان بهره مندی روستاییان استان از راه، پایین تر از میانگین کشوری است که البته در سال های اخیر، تلاش های زیادی شده تا این شاخص ارتقا یابد.

  بر این اساس اکنون میزان بهره مندی روستاییان استان از راه مناسب ۴۷ درصد است که این رقم در سطح کشور ۵۷ درصد است.

  طول راه های روستایی خراسان شمالی حدود چهار هزار و ۷۰۰ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه های روستایی کشور را شامل می شود و این استان در این شاخص رتبه ۱۳ کشوری را دارد.  

  در این آیین با تقدیر از خدمات علی اصغر بدیعی مقدم، جعفر شهامت به عنوان سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی معرفی شد.

  برگزاری این آیین در سالنی کوچک و حضور نسبتا کم مهمانان، سبب ناخرسندی معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شد و وی با لحنی گلایه آمیز گفت: انتظار می رفت با توجه به خدمات و زحمات بیش از ۳۰ ساله مهندس بدیعی مقدم، مراسم بهتری برای تودیع وی برگزار می شد.