در حال بارگذاری ...
 • عملیات بازگشایی راه ارتباطی ۱۶۰ روستای کردستان به پایان رسید

  رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: به دلیل بارش برف و وقوع یخبندان در چند روز گذشته راه ارتباطی ۱۶۰ روستا بسته شده بود.

  دانش زندی در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار داشت: در چند روز گذشته به دلیل بارش شدید برف و با توجه به کاهش دمایی که شاهد بودیم بسیاری از راه های ارتباطی روستایی دچار مشکل شدند که راهداران به طور متناوب در حال برف روبی و نمک پاشی این محورها بوده اند.

  وی افزود: اما به دلیل شدت بارش ها راه ارتباطی ۱۶۰ روستا مسدود شد که تا شب گذشته عملیات بازگشایی تمامی مسیرهای این روستاها به اتمام رسید.

  رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان ادامه داد: برخی از این راه های روستایی به دلیل کولاک و یخبندان چند بار مسدود شدند که توسط راهداران مجدداً بازگشایی شدند.

  زندی یادآور شد: در حال حاضر خوشبختانه تمامی راه های روستایی در استان کردستان باز هستند و مشکلی از لحاظ تردد خودرو در این مسیرها وجود ندارد.

  وی به وضعیت جاده های بین شهری نیز اشاره کرد و بیان کرد: در محورهای مواصلاتی شهری نیز مشکلی وجود ندارد اما با توجه به کاهش شدید دما در برخی نقاط به ویژه در گردنه ها و ارتفاعات شاعد یخبندان در سطح جاده ها هستیم.

  رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: با توجه به این شرایط راهداران به طور مداوم هر چند ساعت یکبار این مسیرها را نمک پاشی کرده تا مشکلی در روند تردد خودروهای عبوری به وجود نیاید.