در حال بارگذاری ...
 • ۸۰ درصد فعالیت های نهضت سوادآموزی ویژه زنان روستایی است

  رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: ۸۰ درصد فعالیت های نهضت سوادآموزی ویژه زنان به خصوص زنان روستایی، باهدف ارتقای آگاهی های این قشر است.

  به گزارش خبرنگار ما، شاپور محمدزاده در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی سمنان به میزبانی استانداری، بابیان اینکه ۸۰ درصد از فعالیت های نهضت سوادآموزی ویژه زنان و به ویژه زنان روستایی است، بیان کرد: طی شش سال گذشته دو میلیون و ۶۰۸ هزار نفر کم سواد یا بی سواد تحت پوشش نهضت سوادآموزی قرار گرفتند.

  وی از ارتقای سوادآموزی در سطح کشور خبر داد و گفت: در بازه زمانی پیش از انقلاب اسلامی و در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله از هر ۱۰۰ روستایی ۷۹ نفر بی سواد بودند درحالی که این عدد در سرشماری سال ۹۵ به مرز ۹۰ درصد باسوادی رسیده است.

  معاون وزیر آموزش وپرورش با اشاره به وضعیت خوب استان سمنان در حوزه سوادآموزی، بیان کرد: استان در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله تعداد بسیار ناچیزی بی سواد دارد که نشان از سطح بالای سواد در آن دارد.

  محمد زاده داشتن یک بی سواد را نیز زیاد دانست و تأکید کرد: نهضت سوادآموزی ۷۰ درصد از اعتبارات طرح شتاب سنجی سوادآموزی در شهرستان های میامی و آرادان را تأمین خواهد کرد.

  استاندار سمنان نیز در این نشست اعلام آمادگی کرد که برای جذب ۳۰ درصد باقی مانده اعتبارات طرح شتاب بخشی سوادآموزی استان کمک کند.