در حال بارگذاری ...
 • ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار اشتغال روستایی در استان بوشهر پرداخت شد

  معاون مدیریت اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهرگفت: ۲ هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در این استان جدا از اعتبارات اشتغال زایی نهادهای حمایتی جذب و پرداخت شده است.

  سیامک وطنخواه در گفت وگو با خبرنگار ما در بندرگناوه اظهار داشت: دولت برای حمایت از روستاها با هدف تاکید بر اشتغال پایدار و پیشگیری از مهاجرت روستاییان طرح اشتغال روستایی و عشایری را از سال ۹۶ آغاز کرد و این میزان تسهیلات را  از سال ۹۷ که جدا  از اعتبارات اشتغال زایی نهادهای حمایتی است به استان بوشهر اختصاص داد.

  وی افزود: تسهیلات پرداختی برای ۲ هزار و ۳۴۳ طرح و ایجاد چهار هزار شغل پیش بینی شده است که سرانه آن به ازای هر شغل حداقل ۱۵۰ میلیون تومان است.

  وطنخواه گفت: سهمیه شهرستان گناوه از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ۳۷۰ میلیاردریال بوده است.

  معاون مدیریت اشغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: تسهیلات روستایی و عشایری با نرخ بسیار پایین برای استان مرزی بوشهر اختصاص می یابد و در این راستا گام های خوبی برداشته شد.

  وی بیان کرد: استان بوشهر در زمینه جذب اعتبارات روستایی و عشایری رتبه دوم کشور را کسب کرد.

  وطنخواه افزود: در نشستی که باحضور مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در استانداری بوشهر برگزارشد، باتوجه به اینکه شهرستان گناوه جزو ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته قرار گرفته است، تاکید شد که از تسهیلات اشتغال زایی استفاده لازم را ببرد و  در این زمینه اعلام آمادگی شده است.

  شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع که  ۳۰ درصد از جمعیت ۱۰۳ هزارنفری آن در روستاها سکونت دارند