در حال بارگذاری ...
 • شاخص راه های روستایی آسفالته خلخال پایین است

  فرماندار خلخال گفت: شاخص راه های روستایی آسفالته این شهرستان پایین تر از دیگر شهرستان های استان است.

  فریدون بابایی در جلسه کارگروه راه و شهرسازی خلخال افزود: با وجود تلاش های صورت گرفته در این زمینه هنوز شاخص بهره مندی اهالی روستاهای خلخال از راه آسفالت  ۴۵ درصد است که این میزان در مقایسه با میانگین استان ۳۸ درصد پایین تر است.

  وی بیان کرد: در حال حاضر از مجموع ۷۵۰ کیلومتر راه روستایی موجود این شهرستان ۳۰۰ کیلومتر آسفالت بوده و این در حالی است که پروژه های نیمه کاره در این زمینه وجود دارد که عملیات اجرایی آن سال هاست که به سرانجام نرسیده است.

  او با اشاره به وجود ۱۴۲ روستای دارای سکنه در خلخال گفت: در حالی که افزایش امکانات رفاهی و زیربنایی از جمله آسفالت راه ها می تواند موجب ماندگاری جمعیت در روستا و افزایش جمعیت آن شود ولی بی توجهی به این امر می تواند عواقب نامطلوبی از جمله  مهاجرت از روستاها بدنبال داشته باشد.

  بابایی افزود: سال گذشته ۴۳ کیلومتر از راه های ارتباطی روستایی این شهرستان با صرف ۱۱۰ میلیارد ریال آسفالت و بهسازی شد ولی امسال به علت غیرفعال بودن کارخانه های آسفالت در منطقه هیچ پروژه آسفالت راه روستایی در این شهرستان اجرا نشد.
  فرماندار خلخال همچنین با اشاره به محدودیت زمانی اجرای پروژه های عمرانی این شهرستان به لحاظ قرار گرفتن در یک منطقه سردسیر بر لزوم تلاش مسوولان  اداره کل راه و شهرسازی و همچنین راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در جذب بموقع اعتبارات و تسریع در اجرای پروژه های بهسازی و یا راه سازی منطقه تاکید کرد.
  سرهنگ  علیرضا صحبتی ،فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم نیز گفت: رعایت نکات ایمنی از سوی دستگاه های مجری پروژه های راه سازی و پیمانکاران مربوطه برای پیشگیری از حوادث رانندگی و کاهش آمار حوادث ناشی از وجود نقاط حادثه خیز در طول مسیر راه های ارتباطی این منطقه ضرورت دارد.
  وی خواستار همکاری لازم از سوی اداره راه و شهرسازی و راهداری وحمل ونقل جاده ای خلخال با پلیس راه در زمان آغاز و یا اجرای طرح های عمرانی شد و اظهار کرد: وقوع حداث رانندگی در سطح راه های ارتباطی روستایی در برخی از مواقع می تواند ناشی از بی توجهی به مسائل ایمنی جاده و نصب علایم هشدار دهنده از سوی مجریان پروژه های راه روستایی باشد