در حال بارگذاری ...
 • راه ۷ روستای بوکان مسدود است

  سرپرست بخشدار مرکزی بوکان گفت: بارش برف سنگین و کولاک راه ارتباطی هفت روستای این شهرستان را مسدود کرد.

  حسن خضری در گفت وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: بارش سنگین برف که از روز جمعه در این شهرستان آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، باعث بسته شدن راه ارتباطی روستاهای «لاسه گولان»، «یاغیان»، «سارده کوهستان»، «زاواکوه»، «موسی»، «ابراهیم خصار» و «گندمان » از توابع بخش مرکزی و «ایل گورک» این شهرستان شده است.

  وی ارتفاع برف در این منطقه را ۵۰ سانتی متر عنوان کرد و افزود: با مسدود شدن این مسیر، راه ارتباطی یکهزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت این روستاها مسدود شده و تلاش برای بازگشایی این مسیرها و نمک پاشی دیگر مسیرهای روستایی در حال انجام است.

  وی اضافه کرد: به علت لغزندگی جاده ها و برودت هوا، تردد در بقیه محورهای روستایی این شهرستان نیز به سختی انجام می شود که انتظار می رود رانندگان احتیاط  لازم را در این زمینه داشته باشند.

  سرپرست بخشدار مرکزی بوکان از مسافران خواست تا ضمن خودداری از سفرهای غیرضروری به این منطقه، در صورت سفر لوازم و تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیرچرخ همراه داشته باشند و در طول مسیر نیز به توصیه های عوامل راهداری مستقر در منطقه عمل کنند.

  بوکان دارای ۲ بخش مرکزی و سیمینه بوده و روستاهای بخش مرکزی به دلیل سخت گذر و کوهستانی بودن آن در فصل زمستان با مشکلاتی مواجه می شود.

  بوکان دارای ۱۷۲ روستا در ۲ بخش سیمنه و مرکزی است که بیش از ۵۵ هزار نفر در آن ساکن هستند