در حال بارگذاری ...
 • سه روستای همدان جابجا می شوند

  مدیرکل مدیریت بحران استان همدان گفت: سه روستای برفیان تویسرکان، ده حیدر و گل حیدر نهاوند جابجا و در محلی جدید جانمایی می شوند.

  علیمردان طالبی در گفت و گو با ما بیان کرد: در سیلاب فروردین امسال بر اثر رانش زمین و ایجاد شیارهایی بر روی زمین، احتمال بروز مخاطرات برای ساکنان در برخی از مناطق روستایی وجود دارد.

  وی اضافه کرد: بنابراین مطالعات مکان یابی جدید برای تامین محل جدید و جابجایی در حال انجام است و در جلسه مدیریت بحران این موضوع بررسی و با نظر اعضا کلیات آن مصوب می شود.

  مدیرکل مدیریت بحران استان همدان بیان کرد: البته مکان یابی و انتقال مکان روستای برفیان در حال انجام است و کارهای زیرساختی برای تامین آب، برق و دیگر خدمات صورت می گیرد.

  طالبی بیان کرد: همچنین مطالعاتی درباره اینکه مکان کنونی روستای برفیان قابل اسکان است یا برای انبار و نگهداری کاه و علوفه کارایی دارد یا خیر، در دست انجام است.

  به دنبال بروز سیلاب در فروردین امسال برخی از روستاها به علت بروز رانش زمین دچار خساراتی در بخش کشاورزی و مسکونی شدند.

  بر اساس بررسی صورت گرفته سیل امسال به ۱۸ هزار و ۸۷۱ واحد مسکونی شهری و روستایی در همدان آسیب وارد کرد و در مجموع ۸۹۰ واحد شهری و هشت هزار و ۴۹ واحد روستایی تخریب شد.

  سیل ابتدای سال جاری در مجموع نزدیک به یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در این استان خسارت داشت که تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان آن در قالب تسهیلات بانکی و بلاعوض پرداخت شده است.