در حال بارگذاری ...
 • اعضای شبکه تعاون روستایی هرمزگان ۳۴۰ میلیون به سیل زدگان کمک کردند

  کارکنان و اعضای شبکه تعاون روستایی هرمزگان با هماهنگی شرکت سهامی زراعی جگین و دشت بهشت مکران، ۳۴۰ میلیون ریال به سیل زدگان جاسک کمک کرده اند.

  مدیرتعاون روستایی هرمزگان در نشست هماهنگی جمع آوری کمک های مردمی این شبکه، اظهار داشت: این شبکه علاوه بر کمک های نقدی، یکسری اقلام ضروری از جمله آب، پتو و مواد غذایی نیز تهیه و در اختیار سیل زدگان قرار داده است.

  سیروس اسدپور بیان داشت: پخت غذای گرم بین اهالی روستاهای سیل زده و همچنین اعزام ماشین آلات و ادوات شرکت سهامی زراعی جگین در مناطق سیل زده نیز از اقدامات انجام شده توسط این شبکه است.

  وی افزود: سیل استان های جنوب شرقی به خصوص در روستاهای جاسک خسارات زیادی را به بار آورده که از همه مردم به ویژه مردم  هرمزگان دعوت می کنیم تا به کمک مردم عزیز این مناطق بشتابند.

  به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی ماه سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند.

  به دنبال این سیلاب ها خسارت بسیاری به خانه های روستایی، تاسیسات آبرسانی و برق، ابنیه و جاده ها در منطقه جاسک و بشاگرد وارد شده است.

  شهرستان جاسک و بشاگرد در ۳۰۰ و سیریک در ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند.

  طبق اعلام مسوولان، سیل اخیر حداقل ۹ هزار میلیارد ریال خسارت به زیرساخت های استان هرمزگان در دو شهرستان جاسک و بشاگرد وارد کرده است