در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی باراندازهای تعاون روستایی در خراسان رضوی کلید خورد

  رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: راه اندازی باراندازهای تعاون روستایی با هدف عرضه اقلام تولیدی کشاورزی و دامی بدون واسطه در استان کلید خورد.

  ایرج ناصری مقدم در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: ایجاد و راه اندازی این مراکز در مکان هایی انجام می شود که در شرایط ایده ال می تواند دارای انبار ذخیره سازی محصولات کشاورزی، سردخانه، واحدهای بسته بندی و فراوری، بازار فروش و پارکینگ باشند.

  وی اضافه کرد: در باراندازهای تعاون روستایی تمامی محصولات کشاورزی، باغی، صیفی و فرآوده های دامی تولیدی استان و یا تولید سایر استانها به صورت مستقیم از طریق شبکه تعاون روستایی در معرض فروش برای مصرف کنندگان شهری گذاشته می شود.

  او ادامه داد: در این مراکز، خانوارها می توانند با مراجعه خود تمامی اقلام غذایی سبد خانوار شامل میوه، مواد پروتئینی،مواد لبنی و صیفی جات را تامین کنند.

  رییس تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: تامین مایحتاج جوامع شهری و روستایی با قیمت مناسب و کوتاه کردن فاصله تولید تا مصرف از طریق عرضه مستقیم محصولات از اهداف و مزایای ایجاد و راه اندازی باراندازهاست.

  ناصری با اشاره به اینکه نخستین بارانداز تعاون روستایی همزمان با دهه فجر امسال در شهرستان فیروزه به بهره برداری می رسد افزود:در قالب پیگیری ها و برنامه ریزیهای صورت گرفته تعداد چهار بارانداز در شهرهایی از جمله فیروزه، فریمان و کلات که اعلام آمادگی کرده اند راه اندازی می شود.

  وی  ادامه داد: همچنین در کلانشهر مشهد در گام اول پنج بارانداز راه اندازی و در مراحل بعد این شمار افزایش می یابد.

  او اضافه کرد: در شهرستانهایی که شهرداری ها و فرمانداری ها در  ایجاد بارانداز همکاری کنند سازمان تعاون روستایی نیز اقدام به ارائه خدمات و راه اندازی این مراکز می کند.

  استان خراسان رضوی از نظر تعداد تشکیل و فعالیت تشکلهای بخش تعاون روستایی رتبه نخست کشور را دارد. هم اکنون ۶۸۲ تشکل در ذیل شیکه تعاون روستایی این استان و در بخش کشاورزی و بخشهای مربوط به آن فعالیت می کنند.به خاطر فعالیت این شمار تشکل روستایی بیش از ۵۵۰ هزار نفر نیز در روستاهای خراسان رضوی تحت پوشش شبکه تعاون روستایی هستند که از این حیث نیز خراسان رضوی رتبه نخست کشور را دارد.