در حال بارگذاری ...
 • سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد ریالی مخابرات کردستان در روستای دولاب سنندج

  مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در روستای دولاب برای توسعه مخابراتی این روستا سرمایه گذاری شده است.

  آزاد حکمت امروز در گفت وگو با خبرنگار ما، با اشاره توسعه خدمات مخابراتی در روستای دولاب از توابع شهرستان سنندج اظهار کرد: به منظور بهره مندی بیشتر مشتریان از محصولات و سرویس های مخابرات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای ارائه سرویس ADSL در روستای دولاب هزینه شده است.

  وی با اشاره به اینکه اینترنت پرسرعت یکی از زیرساخت های لازم برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک و خانگی، توسعه اقتصادی در روستا، رونق صنعت گردشگری، ارتقاء سطح آگاهی عمومی و تخصصی شهروندان و مشتریان به شمار می رود افزود: در همین راستا و با هدف تحقق مطالبات مشتریان از خدمات مخابراتی و رعایت اصل مشتری مداری زیرساخت های لازم برای بهره مند شدن مشتریان از خدمات مخابراتی در روستای دولاب نصب و راه اندازی شد.

  وی یادآورشد: ارتقای زندگی در روستاها اقدامی دیگر برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها است که اینترنت پرسرعت به عنوان ابزار آگاهی روستانشینان از بازارهای داخلی و بین المللی در این خصوص نقش بسزایی دارد.

  مدیر مخابرات منطقه کردستان، به نصب دستگاهDSLM، سیستم مترو 1000 و توسعه مسیر انتقال با سرمایه گذاری یک میلیارد و 500 میلیون ریال در روستای دولاب اشاره کرد و یاداور شد: با انجام عملیات نصب و راه اندازی و توسعه زیر ساخت های لازم مشتریان این روستا می توانند از خدمات سرویس اینترنت پرسرعت استفاده نمایند.

  حکمت با تشریح اقدامات فنی در این خصوص خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ظرفیت سازی برای 128 پورت منصوبه انجام شده که با توجه به استقبال متقاضیان در این روستا طی یک هفته گذشته تعداد 32 پورت آن واگذار و فعال شده است.

  وی با اشاره به برنامه های این منطقه برای توسعه و ارتقا خدمات و محصولات مخابراتی در روستاهای سطح استان ابراز داشت: براساس برنامه ریزی کارشناسی شده با حضور کارشناسان مخابرات استان در قالب تیم های فنی و تخصصی، اقدامات لازم برای بهبودِ کیفیت و توسعه خدمات در روستاهای دارای اولویت انجام خواهد شد.

  وی اعلام کرد: در حال حاضر تعداد 484 روستای استان تحت پوشش خدماتADSL مخابرات هستند که تعداد 13 روستای آن در سال جاری از این سرویس بهره مند شده اند.