در حال بارگذاری ...
 • آغاز اقدامات زیرساختی آستان قدس رضوی در 35 روستای سیل زده سیستان و بلوچستان

  در ششمین روز استقرار تیم های امدادرسان آستان قدس رضوی در مناطق آسیب دیده از سیل استان سیستان و بلوچستان و تأمین و توزیع اقلام اساسی در میان سیل زدگان، عملیات عمرانی و زیرساختی در دستور کار نیروهای خدمت رسان قرار گرفت.

  محمدحسین استادآقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی در خصوص جزئیات امدادرسانی به سیل زدگان سیستان وبلوچستان، گفت: پس از انجام ارزیابی های اولیه از میزان خسارت وارده، مناطقی از شهرستان نیک شهر به عنوان محل استقرار تیم خدمت رسان آستان قدس رضوی انتخاب شد.

  وی افزود: بنیاد کرامت رضوی پس از انجام اقدامات ضروری اولیه نظیر استقرار آشپزخانه سیار، نانوایی، طبخ غذای گرم، توزیع جیره خشک، تهیه و توزیع پوشاک، اقدامات زیرساختی و عمرانی را در دستور کار خود قرار داده است.

  به گفته استاد آقا، قرارگاه مرکزی آستان قدس رضوی با استقرار در دو منطقه، بخش چاهان و دهستان زیردان، در مجموع 35 روستا را تحت پوشش عملیات خدمت رسانی خود برده است.

  مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به شماری از اقدامات پیش روی این بنیاد و دیگر نهادهای دست اندرکار آستان قدس رضوی در جریان امدادرسانی به سیل زدگان، گفت: پیش از هر اقدامی، چاه ها و پمپ های آب این مناطق که در اثر گل گرفتگی ناشی از سیل دچار انسداد شده بودند، طی عملیاتی در حال راه اندازی مجدد هستند. همین طور بخش زیادی از سیستم لوله کشی آب شرب هم در دست تعمیر و از سرگیری آب رسانی به منطقه است.

  وی راه اندازی مجدد سیستم دریافت سیگنال دیجیتال تلویزیونی را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و افزود: مدرسه زیردان با 9 پایه تحصیلی برای دختران و پسران که از مدارس بزرگ این مناطق روستایی است و نیاز به اصلاحاتی از جمله افزودن دو کلاس، سیمان کردن حیاط مدرسه، ساخت زمین فوتبال و والیبال دارد، برای امور عمرانی انتخاب شده است.

  به گزارش آستان نیوز، استاد آقا با بیان دیگر اقدامات کلیدی در حال انجام در این مناطق، اظهار کرد: عملیات عمرانی در جاده ها و راه های روستایی تخریب شده چاهان، از اول بهمن ماه آغاز می شود.

  وی در ادامه اضافه کرد: عملیات لایروبی در 5 بندآب مسدود شده از امروز شروع می شود تا آب رسانی به نخلستان های این مناطق دوباره از سر گرفته شود.

  این مقام مسئول در آستان قدس رضوی همچنین بیان کرد: تیم های پزشکی در منطقه مستقر شده اند و با ویزیت و توزیع داروی رایگان به مردم مناطق سیل زده استان کمک می کنند