در حال بارگذاری ...
 • 80 هزار روستایی در گیلان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی هستند

  مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان تعداد افراد بیمه شده در سطح استان را 80 هزار نفر عنوان کرد.

  به گزارش خبرنگار ما، هانی قلی پور در جریان دیدار با فرماندار این شهرستان در محل فرمانداری تعداد افراد بیمه شده در سطح استان گیلان را 80 هزار روستایی دانست و اظهار کرد: شهرستان آستارا در سطح استان از جایگاه خوبی برخوردار بوده و تاکنون 9 هزار نفر تحت پوشش قرارگرفته اند.

  وی آغاز کار صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در سطح استان گیلان را به سال 84 دانست و گفت: در سطح کشور 6 میلیون روستایی شرایط بیمه شدن را دارند که از این میزان، 330 هزار خانوار مختص استان گیلان است که سهم شهرستان آستارا یک هزار و 500 نفر سرپرست خانوار می باشد.

   به گفته مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان افراد بیمه شده بنا به درخواست خود می توانند سالانه بین 270 هزارتا 660 هزار تومان حق بیمه پرداخت کنند که در قبال این میزان پرداختی، کمک هزینه ازکارافتادگی، فوت و بازنشستگی دریافت می کنند.

   قلی پور بیمه تأمین اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان را تنها بیمه یارانه ای دولت عنوان کرد و افزود: کسی که برای استفاده از خدمات این بیمه با سندسازی خود را روستایی معرفی کند، اما در تحقیقات محلی ثابت شود که محل سکونش شهر است به 6 ماه حبس محکوم می شود.

  فرماندار شهرستان آستارا نیز در جریان دیدار با مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان در محل فرمانداری اظهار کرد: روستاییان به دلایل مختلف نسبت به جمعیت شهری بیشتر در معرض بحران و صدمات مالی و جانی هستند که زیرپوشش قرار گرفتن آن ها زیر چتر حمایتی بیمه، یک ضرورت است.

  به گفته حسن رستم زاد دستگاه های اجرایی نظیر جهاد کشاورزی، آموزش وپرورش، شبکه بهداشت و درمان، دهیاری ها و رسانه ها با آگاهی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان ضمن حفظ عزت و کرامت روستاییان آن ها نسبت به عضویت در این صندوق ترغیب کنند.