در حال بارگذاری ...
 • بیش از 23 هزار خانوار روستایی در کرمانشاه بیمه تامین اجتماعی دارند

  فرماندار کرمانشاه گفت: 23 هزار و 379 خانوار در حوزه شهرستان کرمانشاه با بیش از 93 هزار و 516 نفر زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی روستائیان و عشایر هستند.

  فضل الله رنجبر در گفت وگو با خبرنگار ما در کرمانشاه بیمه تامین اجتماعی روستائیان و عشایر را تضمین کننده آینده آن ها توصیف کرد و اظهار داشت: 23 هزار و 379 خانوار در حوزه شهرستان کرمانشاه با جمعیتی معادل 93 هزار و 516 نفر زیرپوشش این بیمه هستند.

  وی با بیان اینکه تاکنون 517 خانوار از این تعداد مشمول مستمری شده اند، افزود: شهرهای کمتر از 20 هزار نفر همچون ماهیدشت، کوزران، هلشی، شهر قلعه بخش بیلوار می توانند از خدمات این بیمه برخوردار شوند.

  فرماندار کرمانشاه ادامه داد: رانندگان خودرو سنگین این شهرها و کسانی که در زمینه صنایع دستی فعالیت دارند، نیز می توانند از این بیمه استفاده کنند.

  وی حداقل پرداختی برای این نوع بیمه در طول سال را 270 هزار تومان و حداکثر 660 هزار تومان اعلام کرد و افزود: دولت برای بیمه تامین اجتماعی روستائیان و عشایر سرمایه گذاری خوبی کرده است.

  رنجبر اشاره نیز به بحث بازسازی زلزله در بخش کوزران، ماهیدشت، بیلوار، سرفیروزآباد و بخش مرکزی کرمانشاه داشت و گفت: ویرانگری های زلزله را در این شرایط سخت تحریمی تبدیل به فرصت کردیم  و 2 هزار و 176 واحد را در شهرستان بازسازی کردیم.

  وی خاطرنشان کرد: دولت بیش از 100 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت و حدود 3.5 میلیارد کمک بلاعوض در بحث تعمیر، بازسازی و مقاوم سازی به مردم پرداخت کرده است.

  فرماندار کرمانشاه در پایان، اضافه کرد: کسانی که می خواهند در سطح روستاها مقاوم سازی انجام دهند می توانند از تسهیلات 40 تا 50 میلیون تومانی بهره مند شود با توجه به اینکه ضمانت در روستاها به صورت زنجیره ای است.