در حال بارگذاری ...
 • راه دسترسی ۲۴۴ روستای آذربایجان ‎غربی بسته است

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: بارش برف و کولاک راه دسترسی ۲۴۴ روستای استان را بسته است و تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها ادامه دارد.

  ارسلان شکری در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: از این تعداد ۷۰ روستا در ارومیه، ۵۴ روستا در سلماس، ۴۰ روستای چالدران، ۳۰ روستا در پیرانشهر، ۲۵ روستا در مهاباد و ۹ روستا در خوی قرار دارد.

  وی اضافه کرد: همچنین بر اثر بارش برف و کولاک راه چهار روستا در چایپاره ، پنج روستای سردشت، ۲ روستای میاندوآب و پنج روستای تکاب بسته است.

  وی بیان کرد: تلاش راهداران با وجود بارش مداوم برف و کولاک در ۶۸ راهدارخانه ثابت و سیار برای بازگشایی مسیرها ادامه دارد و راه های روستایی به ترتیب اولویت بازگشایی می شود.

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: عوامل این اداره کل کنترل عملیات برف روبی در ۱۲ هزار کیلومتر از انواع راه ها و ۸۹ گردنه از جمله ۱۸ گردنه راه های اصلی استان را بر عهده دارند.

  شکری اظهار داشت: اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی امسال در قالب طرح زمستانی از طریق سامانه جامع ۱۴۱ آماده پاسخگویی در مورد آخرین وضعیت راه های استان و ارایه مشاوره به رانندگان و مسافران است.

  وی اضافه کرد: علاوه بر شماره ثابت ۱۴۱، شهروندان می توانند از طریق تلفن گویای شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاعات راه های مورد نیاز را دریافت کرده و سفر خود را مدیریت کنند.

  به گزارش خبرنگار ما، هم اکنون ۱۰ هزار و ۷۷۷ کیلومتر راه بین شهری و روستایی در آذربایجان غربی وجود دارد که از این مقدار هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر را راه روستایی و مابقی راه بین شهری تشکیل می دهد.