در حال بارگذاری ...
 • بازگشایی راه های روستایی گیلان تا ۴ روز آینده

  وزیر را و شهرسازی با اشاره به به تعداد زیاد راه های روستایی مسدود شده در گیلان، گفت: تلاش می شود تا در چهار روز آینده راه های روستایی استان گیلان نیز بازگشایی شود.

  به گزارش خبرنگار ما، محمد اسلامی در حاشیه جلسه ستاد بحران استان در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه اولویت بازگشایی راه های اصلی و شریانی است، اظهار کرد: بر اساس آخرین مشاهدات، همه راه های شریانی باز و عملیات نمک پاشی جهت جلوگیری از یخ زدگی انجام می شود.

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از راه های شرقی استان گیلان بازدید کردم، افزود: پس از بازگشایی راه های اصلی و شریانی عملیات بازسازی راه های فرعی و روستایی انجام می شود و تا حدودی انجام شده است.

  وی با اشاره به درگیر همزمان ۲۱ استان کشور با برف و برف روبی، افزود: تعدادی از استان های جنوب شرقی کشور نیز درگیر سیل هستند.

  اسلامی با بیان اینکه برای حل مشکلات استان گیلان از استان های همجوار درخواست کمک شده است، بیان کرد: برای عبور از این بحران از امکانات استان های همجوار و و پیمانکارانی که در ارتباط به راهداری نیز استفاده می شود.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش بینی درست و خوب هواشناسی و هشدار و اطلاعیه به موقع راهداری و همکاری مناسب با پلیس راه، افزود: عدم توجه مسافران به این اطلاعیه و هشدارها و تردد ۱۵ هزار خودرو در ۲۱ بهمن ماه و نداشتن امکانات لازم و بارش ۵۰ تا ۶۰ سانتی برف در چند ساعت باعث بروز مشکلات و در راه ماندن مردم شد.

  وی با بیان اینکه در اوج بارش سنگین برف با تردد فراوان خودرو مواجه شدیم که اکثراً با وجود هشدارها فاقد زنجیر چرخ و امکانات بودند، ادامه داد: در این زمان با کیلومترها ترافیک و گرفتاری مسافران روبه رو بودیم که شرمنده هموطنان شدیم.

  اسلامی درباره بازگشایی مسیر روستاها بیان کرد: در حالت معمولی با توجه به این حجم از مسدود بودن روستاها نیاز به یک هفته زمان است و با کمک استان های دیگر و پیمانکارانی که برای راه و شهرسازی کار می کنند این عملیات ۴ روزه انجام می شود.

  وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: به راهداری دستورات لازم برای اولویت قرار دادن و بازگشایی مسیرهایی که تأسیسات زیربنایی پست برق و برای مرغداری ها دارند داده شده است.