در حال بارگذاری ...
 • پرونده برق رسانی به روستاهای قم بسته شد

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: با اتصال برق به دو روستای باقی مانده استان، پرونده برق رسانی به تمام روستای قم بسته شد.

  مهدی آهنین پنجه در حاشیه افتتاح طرح های عمرانی قم در جمع خبرنگاران بیان کرد: به این ترتیب تمام ۳۶۲ روستای قم به اتصالات شبکه توزیع نیروی برق متصل شدند.

  وی افزود: برق دار شدن روستای عسگرسویه با ۸ خانوار و در فاصله ۶۰ کیلومتری استان با هزینه ۲ هزار میلیون ریال و روستای رحمت آباد با ۱۰ خانوار در فاصله ۲۰ کیلومتری قم با اعتباری بالغ بر یکهزار میلیون ریال مهر پایانی بر برق رسانی به همه روستاهای قم بود.

  وی تصریح کرد: بیش از این تمام روستاهای با بیش از ۱۰ خانوار استان به شبکه توزیع نیروی برق استان متصل شده بودند.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم عنوان کرد: با برق دار شدن این دو روستا مباحث مربوط به رونق اشتغال و پرورش باغداری به ویژه در تولید زیتون و انار توسعه پیدا خواهد کرد.

  وی افزود: با برق دار شدن تمام روستاهای استان شرایط برای مهاجرت معکوس و بازگشت به روستا در سطح استان بیش از گذشته فراهم خواهد شد.

  به مناسبت دهه مبارک فجر در مجموع ۲۵۲ طرح با اعتبار ۵ هزار ۷۵۹ میلیارد ریال و اشتغال ۲ هزار و ۷۴ تن دراین استان به بهره برداری رسید.

  استاندار قم ۲ طرح برق رسانی را در روستاهای عسگرسویه و رحمت آباد و چند طرح آبرسانی را در بخش مرکزی استان قم را افتتاح کرد.

  استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، جعفریه، سلفچگان، کهک و خلجستان است؛ بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تن دارد.