در حال بارگذاری ...
 • راهداران ۹۹ راه روستایی را در استان زنجان بازگشایی کردند

  معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان اعلام کرد: راهداران با تلاش های شبانه روزی و بی وقفه راه بسته شده ۹۹ روستای این استان را بازگشایی کردند.

  جواد یوسفی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: بارش برف و کولاک شامگاه دوشنبه هفته گذشته راه ارتباطی ۱۷۴ روستای این استان را بسته بود.
  وی اظهار داشت: با تلاش راهداران بیش از ۱۰۰ راه بازگشایی و دوباره با وقوع کولاک شدید مسدود شد.
  به گفته معاون راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان، یوسفی یادآوری کرد: در حال حاضر ۶۶ راه روستایی مسدود است که بیشترین آن در شهرستان های زنجان، ماهنشان و سلطانیه و کمترین آن در ایجرود، خدابنده و طارم، ابهر. خرمدره و در بخش زنجانرود واقع است.
  وی تاکید کرد: راهداران در تلاش هستند این تعداد راه بسته شده تا بعدازظهر امروز بازگشایی و تردد در آنها برقرار شود.
  معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: کسانی که قصد تردد در جاده های استان زنجان را دارند می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
  یوسفی اضافه کرد: همچنین هموطنان برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
  وی افزود: رانندگان عبوری از جاده های کوهستانی این استان لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی همراه داشته و خودروهای خود را به چراغ های مه شکن مجهز کنند.
  معاون راهداری و حمل ونقل جاده آی استان زنجان گفت: در صورت شرایط جوی نامساعد در جاده ها مسافران و رانندگان می توانند به طور موقت در نزدیکترین راهدارخانه اسکان داشته باشند.
  به گفته یوسفی، ۳۰ اکیپ راهداری در گردنه کوهستانی و صعب العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
  به گزارش خبرنگار ما، استان زنجان ‭‭‭‭‭‭۵۲۷‬‬‬‬‬‬ راه روستایی دارد.
  استان زنجان پنج هزارو ‭‭‭‭‭‭۸۴۰‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این مقدار، ‭‭‭‭‭‭۲۰۰‬‬‬‬‬‬ کیلومتر آزاد راه، ‭‭‭‭‭‭۱۱۳‬‬‬‬‬‬ کیلومتر بزرگراه، ‭‭‭‭‭‭۳۴۲‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه اصلی و ‭‭‭‭‭‭۹۷۴‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه فرعی است