در حال بارگذاری ...
 • برداشت خیار گلخانه ای در ایرانشهر از مرز ۷ هزار تن گذشت

  مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش از۷ هزار تن خیار گلخانه ای از آبان تاکنون در این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

  مجید فیاضی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: کشاورزان ایرانشهری بیش از ۶۰ هکتار از زمین های کشاورزی خود را به کشت محصول خیار گلخانه ای اختصاص داده اند به طوریکه نسبت به پارسال هفت درصد افزایش یافته است.
  وی افزود: استفاده بهینه از آب، نوبرانه بودن محصول، استقبال خوب خریداران و سوددهی بالا موجب شده کشاورزان هر سال سطح زیرکشت خیار گلخانه ای را افزایش دهند.
  مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: از هر هکتار گلخانه های ایرانشهر به طور متوسط ۱۵۰تن خیار برداشت می شود این در حالیست که در فضای باز در هر هکتار ۵۰ تن خیار تولید می شود.
  وی با بیان اینکه خیار گلخانه ای ایرانشهر علاوه بر سیستان و بلوچستان به نقاط دیگر کشور نیز عرضه می شود افزود: کشت این محصول از مهرماه سال گذشته آغاز و برداشت آن که پس از گذشت یک دوره ۴۰روزه آغاز می شود تا اردیبهشت امسال ادامه دارد.
  فیاضی اظهار داشت: بیش از ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم در تولید و عرضه خیار گلخانه ای در شهرستان ایرانشهر مشغول بکار هستند.
  به گزارش خبرنگار ما، کشت محصول خیار گلخانه ای در ایرانشهر برای نخستین بار به صورت آزمایشی در سطح ۲هکتار در سال ۱۳۷۸صورت گرفت که در پی آن با توجه به سوددهی خوب این محصول کشاورزان هر سال سطح زیر کشت آن را افزایش دادند.
  شهرستان ایرانشهر با ۳۰هزارهکتار زمین های زراعی و باغی به عنوان قطب کشاورزی استان سیستان و بلوچستان مطرح است به طوریکه بیش از ۱۷هزار نفر در این بخش مشغول بکار هستند.

  ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است