در حال بارگذاری ...
 • راه ارتباطی ۳۸ روستای کردستان مسدود است

  رییس مرکز مدیریت راه های کردستان گفت: راه ارتباطی ۳۸ روستای این استان به علت شدت کولاک و بارش برف مسدود شده است.

  دانش زندی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه بر اثر بارش برف راه ارتباطی ۹۰ روستا مسدود شده بود، اظهار داشت: راهداران اقدام به بازگشایی راه ها کردند که اکنون راه ۳۸ مورد از آنها به علت شدت کولاک هنوز بسته است که بیشتر در شهرستان های دیواندره و بانه واقع شده اند البته راهداران در حال بازگشایی مسیرها هستند.

  رییس مرکز مدیریت راه های کردستان راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان اضافه کرد: راهداران در ۲۹ محور شامل ۲۰ محور شریانی اصلی و ۹ محور غیر شریانی ۶ هزار و ۶۸۵ کیلومتر باند برف روبی انجام داده و ۷۹ دستگاه خودوری گرفتار در برف را رها سازی کردند.

  زندی یادآور شد: در راه های روستایی استان کردستان نیز راهداران حدود یک هزار کیلومتر باند عملیات برف روبی و پاکسازی مسیرها را انجام دادند.

  وی با بیان اینکه توصیه می شود مسافران از تردد غیر ضرور شبانه در تمام محورهای استان کردستان خودداری کنند و در صورت لزوم زنجیر چرخ به همراه داشته باشند، افزود: شماره تماس ۱۴۱ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و اعلام آخرین وضعیت راه های کردستان است اما توصیه می شود مردم از سفرهای غیرضروری بویژه در طول شب خودداری کنند.

  طرح زمستانی راهداری و پلیس راه همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز می شود در این طرح،  ۴۷۵ راهدار کردستان به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مسافران هستند.

  راهداران در قالب طرح های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار می دهند.

  استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

  همچنین جاده های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.