در حال بارگذاری ...
 • ۲۶۵ روستای آذربایجان غربی همچنان در محاصره برف و کولاک

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: هم اکنون راه ۲۶۵ روستا در استان مسدود است و تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها ادامه دارد.

  ارسلان شکری در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: از این ۲۶۵ روستا، تعداد ۶۱ روستا در ارومیه، ۱۴ روستا در سلماس، ۸۵ روستا در پیرانشهر، ۲۰ روستا در مهاباد و ۱۵ روستا در خوی قرار دارد.

  وی اضافه کرد: همچنین بر اثر بارش برف و کولاک راه ۲۵ روستا در چالدران، ۱۵ روستا در اشنویه، ۲۵ روستا در سردشت، سه روستا در شاهین دژ، یک روستا در هر کدام از شهرستان های تکاب و چایپاره بسته است.

  وی بیان کرد: بارش برف و کولاک راه دسترسی ۵۲۰ روستای استان را در هفته جاری بسته بود که با تلاش راهداران در کمتر از ۲۴ ساعت ۲۵۵ راه روستایی بازگشایی شد و تلاش راهداران با وجود بارش مداوم برف و کولاک در ۶۸ راهدارخانه ثابت و سیار برای بازگشایی مسیرها ادامه دارد و راه های روستایی به ترتیب اولویت بازگشایی می شود.

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: عوامل این اداره کل کنترل عملیات برف روبی در ۱۲ هزار کیلومتر از انواع راه ها و ۸۹ گردنه از جمله ۱۸ گردنه راه های اصلی استان را بر عهده دارند.

  شکری اظهار داشت: اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی امسال در قالب طرح زمستانی از طریق سامانه جامع ۱۴۱ آماده پاسخگویی در مورد آخرین وضعیت راه های استان و ارایه مشاوره به رانندگان و مسافران است.

  وی اضافه کرد: علاوه بر شماره ثابت ۱۴۱، شهروندان می توانند از طریق تلفن گویای شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاعات راه های مورد نیاز را دریافت کرده و سفر خود را مدیریت کنند.

  هم اکنون ۱۰ هزار و ۷۷۷ کیلومتر راه بین شهری و روستایی در آذربایجان غربی وجود دارد که از این مقدار هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر را راه روستایی و مابقی راه بین شهری تشکیل می دهد.