در حال بارگذاری ...
 • تمامی راه های روستایی استان اردبیل از برف بازگشایی شد

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: راه ارتباطی تمامی روستاهای این استان باز است و رفت و آمد در آنها در جریان دارد.

  علی رحمتی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با تلاش راهداران راه ارتباطی هزار و ۶۹۶ روستای دارای سکنه در استان نیز باز بوده و راه ارتباطی هیچ روستا و آبادی مسدود نیست.

  برف سنگین راه بیش از ۲۰۰ روستا را  اواسط هفته جاری بسته بود.

  استان اردبیل ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

  اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.
  هشت گردنه سخت گذر و برف گیر به نام های حیران ، صایین ، کجل، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسالم در راه های ارتباطی این استان قرار دارند.

  بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ نفر جمعیت استان اردبیل ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در هزار و ۶۹۶ روستا سکونت دارند که از این تعداد هزار و ۲۴ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

  استان اردبیل ۱۱ شهرستان، ۳۰ بخش، ۷۳ دهستان، ۲۹ شهر و در مجموع هزار و ۸۶۳ روستا و آبادی دارد.