در حال بارگذاری ...
 • ۳۹ راه روستایی مسدود شده استان قزوین بازگشایی شد

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: راه دسترسی ۳۹ روستای استان که بر اثر بارش برف مسدود شده بود، با کمک راهداران این اداره کل بازگشایی شد.

  جواد حق لطفی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بارش شدید برف موجب انسداد راه ۷۱ روستا شده بود که امروز راه ۳۹ مورد از این روستاها بازگشایی شد.

  وی اضافه کرد: با بازگشایی این تعداد، در حال حاضر راه ارتباطی ۳۲ روستای قزوین بسته است و امروز عوامل و ماشین آلات راهداری برای بازگشایی آنها اعزام می شوند.

  حق لطفی بیان کرد: در حال حاضر جاده های اصلی استان قزوین با وجود سرمای هوا و بارش برف باز است و تردد در آنها جریان دارد.

  وی با اشاره به تلاش شبانه روزی راهداران برای خدمت رسانی به مسافران و بازگشایی معابر پوشیده از برف یادآور شد: ۲۶ راهدارخانه به همراه ۳۵۰ راهدار و ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات استان آماده خدمات رسانی به مسافران گرفتار در برف و کولاک هستند و مردم می توانند از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ از نزدیک ترین راهدارخانه مسیر خود اطلاع پیدا کنند.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین یادآور شد: علاوه بر شماره ثابت ۱۴۱، شهروندان می توانند از طریق تلفن گویای شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاعات راه های مورد نیاز را دریافت کرده و سفر خود را مدیریت کنند.

  حق لطفی همچنین از رانندگان خواست در فصل سرد سال که احتمال بارش برف و کولاک در جاده ها وجود دارد، برای تردد در مسیرهای روستایی تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

  وی افزود: استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه دارد.

  به گفته حق لطفی در استان قزوین همچنین، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی و ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر دارد و محورهای آن یکی از پرترافیک ترین نقاط جاده ای کشور است.