در حال بارگذاری ...
 • راه ارتباطی ۱۵۰ روستای استان اردبیل مسدود است

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: بارش برف و کولاک راه ارتباطی ۱۵۰ روستای این استان را مسدود کرده و راهداران برای بازگشایی آنها تلاش می کنند.

  علی رحمتی در گفت و گو با خبرنگار ما، افزود: در پی بارش برف راه ارتباطی ۱۵۰ روستا در شهرستانهای نیر، نمین، کوثر و مشگین شهر مسدود شده و راهداران برای بازگشایی آنها تلاش میکنند.

  وی اظهارداشت: با وجود بارش برف و کولاک راهداران تلاش می کنند تا راه  ارتباطی این روستاهای مسدود شده را در کمترین زمان ممکن بازگشایی کنند و به احتمال زیاد از فردا راه های ارتباطی تمامی روستاهای استان باز خواهد شد.

  وی بیانکرد: به غیر از این روستاها راه ارتباطی تمامی محورهای مواصلاتی استان اردبیل باز است و رفت و آمد در آنها جریان دارد.

  وی گفت: ۲۸۶ دستگاه ماشین آلات راهداری استان با ۴۳۵ نیرو در قالب ۱۱۰ گروه در آماده باش کامل بوده و در ۱۳ راهدارخانه سیار و ثابت استان برای خدمات رسانی در مواقع نیاز مستقر هستند.

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۲۰ هزار تن شن و نمک خریداری شده و در انبارها و راهدارخانه ها استان برای استفاده در مواقع ضروری ذخیره سازی شده است.

  رحمتی همچنین با اشاره به نامساعد بودن شرایط جوی و بارش برف در محورهای کوهستانی و گردنه ها و بارش باران در محورهای مواصلاتی شمالی استان از مردم خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت ضرورت با رعایت سرعت مطمئنه خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی و زمستانی از جمله زنجیرچرخ مجهز کنند.

  وی از مردم خواست قبل از سفر با سامانه ۱۴۱ و یا با شماره تلفن ۳۳۷۴۵۹۰۲ مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه ها مطلع شوند.

  استان اردبیل ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

  اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.
  هشت گردنه سخت گذر و برف گیر به نام های حیران ، صایین ، کجل، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسالم در راه های ارتباطی این استان قرار دارند.