در حال بارگذاری ...
 • امروز ارزیابی کارشناسان بیمه در سه روستای زلزله زده خوی به پایان می رسد

  معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: بارش برف سنگین و کولاک راه ارتباطی حدود ۲۵ روستای استان را مسدود کرد

  غلامرضا رسول زاده، در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این راه ها بیشتر در شهرستان های سراب، میانه، هشترود و چاراویماق واقع هستند و تلاش برای بازگشایی راه آن ها در جریان است.

  وی با بیان اینکه تلاش می شود راه ارتباطی این روستاها تا پایان امروز بازگشایی شود، اظهار داشت: هم اکنون در راه های ارتباطی استان بارش برف همراه با کولاک در جریان بوده و این امر موجب لغزندگی آن ها شده است.

  معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: تردد در راه های ارتباطی استان و آزادراه تبریز - زنجان برقرار بوده و رانندگان برای تردد در این راه ها باید سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

  رسول زاده، ادامه داد: از ساعت ۱.۵ بامداد تا ۵ صبح به علت بارش برف، کولاک و محدودیت دید گردنه اسئین در مسیر سراب - اردبیل بسته شده بود که با تلاش نیروهای راهداری بازگشایی شد.

  وی یادآوری کرد: با توجه به تداوم بارش برف و کولاک و لغزندگی راه های ارتباطی استان رانندگان برای تردد در این راه ها به ویژه مناطق کوهستانی تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

  آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند. 

  این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.