در حال بارگذاری ...
 • مادر باردار روستایی در تکاب از میان کولاک نجات یافت

  دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب گفت: مادر باردار روستایی که در میان برف و کولاک جاده های کوهستانی منطقه اوریات بخش تخت سلیمان این شهرستان گرفتار شده بود، با تلاش راهداران و نیروهای امدادی نجات یافت.

  حبیب الله شیوخی در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: بارش برف و کولاک شدید در روستای آرپاچایی منطقه دورافتاده و سخت گذر اوریات بخش تخت سلیمان تکاب موجب شد، خانواده این مادر باردار ۴۱ ساله اهل این روستا نتوانند وی را به بیمارستان برسانند.

  وی با بیان اینکه این خانواده روستایی جهت اعزام و کمک رسانی به مادر باردار با ستاد مدیریت بحران تکاب تماس گرفته و درخواست امداد رسانی کردند اظهارداشت: راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب بلافاصله به این منطقه سخت گذر اعزام شده و راه دسترسی به روستای آرپاچایی در ۶۵ کیلومتری مرکز شهر تکاب را برف روبی و پس از هفت ساعت بازگشایی کردند.

  شیوخی ادامه داد: پس از بازگشایی این محور روستایی، اکیپی از امدادگران و تیم پزشکی شبکه بهداشت و درمان با آمبولانس مجهز هلال احمر به این روستا اعزام شده و این مادر باردار را در صحت و سلامت کامل به بیمارستان شهدای این شهرستان منتقل کردند.

  دبیر ستاد مدیریت بحران تکاب بیان کرد: حضور سریع راهداران، امدادگران هلال احمر و تیم پزشکی جهت امداد رسانی به این مادر باردار با وجود نامناسب بودن وضعیت تردد در محور سخت گذر منطقه اوریات موجب رسیدگی به موقع به وضعیت جسمی وی شده و این مادر باردار هم اینک در بیمارستان شهدا تکاب تحت مراقبت و درمان قرار دارد.

  با ورود سامانه بارشی جدید به منطقه، بارش باران نیز تکاب را فراگرفته که در ارتفاعات و مناطق روستایی این بارش ها به صورت برف است.

  تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در منطقه ای کوهستانی و سردسیر و با جاده های برف گیر و سخت گذر در جنوب آذربایجان غربی واقع است و زمستان هایی پربارش، طولانی و طاقت فرسا دارد.