در حال بارگذاری ...
 • ارتباط مخابراتی روستاهای سیلزده نیکشهر وصل شد

  معاون برنامه ریزی فرمانداری نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تلفن روستاهای سیلزده این شهرستان مجددا وصل شده است.

  بشیراحمد رییسی زاده در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: پس از بارندگی های اخیر به علت تخریب فیبر نوری نیکشهر به اسپکه ارتباط مخابراتی تعدادی از روستاهای حوزه نیکشهر بویژه روستاهای دهستان لاشار جنوبی قطع شده بود.

  وی افزود: درحین بارندگی تعدادی از سایت های حوزه نگهداری نیکشهر به علت مشکل قطع برق برای مدت کوتاهی دچار اختلال و مجددا نرمال و فیبرنوری این شهرستان به اسپکه که قطع شده بود وصل شد.

  معاون برنامه ریزی فرمانداری نیکشهر بیان کرد: فیبرنوری در چهار نقطه (رودخانه تنگه سرحه جاده قدیم، روستای پیپ به جاوشیر، رودخانه هریدوک و حدود ۱۰ کیلومتری نیکشهر) دچار خسارت جدی و آبردگی شد که تعدادی از نقاط خرابی فیبر زمینی بود و این روند بازسازی را کند کرد.

  وی ادامه داد: چند تیم از ایرانشهر، چابهار و نیکشهر به محل اعزام شدند، تکنولوژی ۲g روستاها وصل شد.

  رییسی زاده تصریح کرد: برای نخسین بار فیبرنوری محور تنگ سرحه به تخت ملک بطول ۲۰ کیلومتر از هوایی به زمینی برگردان شد که این امر افزایش پایداری خطوط را به همراه داشت.

  وی با اشاره به اینکه ایستگاه های باران سنجی در چانف ۸۹ میلی متر، توتان بنت ۴۶، هیچان ۴۳ و مخت ۵۰ میلی متر باران را ثبت کرده اند، گفت: سد خیرآباد نیکشهر با حجم ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در چند ماه گذشته ۲ بار سرریز شده و بندهای خاکی، سنگی و سیمانی نیز آبگیری شده است.