در حال بارگذاری ...
 • ۶۰ درصد اشتغالزایی کمیته امداد سمنان در روستاها انجام شد

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: ۶۰ درصد از فرصت های شغلی و طرح های اشتغالزایی ایجاد شده این نهاد از محل منابع اعتباری تخصیص یافته در سال ۹۸ در مناطق محروم و روستایی این استان بود.

  علیرضا خدابنده در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به عمده مشاغل ایجاد شده برای مددجویان این نهاد، تصریح کرد: بیشترین طرح های اشتغالزایی اجرا شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در بخش های دامپروری، کشاورزی، خدمات، شیلات، صنایع دستی، فعالیت های صنعتی و معدنی و خدمات بود.

  وی بیان کرد: طرح های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان با تکیه بر سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و تاکنون نتایج بهتری را نیز به همراه داشته است.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان ادامه داد: اغلب طرح های اشتغال ایجاد شده توسط این نهاد، بر اساس بازدیدها و بررسی های میدانی پایدار انجام می شود و در این میان در هشت شهرستان این استان ناظران و کارشناسان فنی بر اجرای طرح های اشتغال نظارت مستمر دارند.

  وی ابرازداشت: بیش از ۷۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به طرح های اشتغال زا برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان سمنان در سال ۹۸ پرداخت شد و ۲ هزار و ۹ مددجوی تحت پوشش این نهاد با بهره مندی از این میزان تسهیلات مشغول به کار شدند.

  خدابنده خاطرنشان کرد: تسهیلات اشتغالزایی در سال گذشته در قالب بنده ب تبصره ۱۶، اشتغال روستایی، و صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و سایر منابع پرداخت شد.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان یادآور شد: ۲ هزار و ۱۰ مددجو تحت پوشش کمیته استان سمنان در سال ۹۸ در دوره های آموزش مهارت های شغلی و فنی و حرفه ای به منظور فراگیری مهارت های شغلی شرکت کردند.